Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Branche-organisaties aanspreekpunt

25 september 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Teus Molenaar
Teus Molenaar

Individuele ondernemers wantrouwen ict-bedrijven zo dat automatiseerders beter kunnen aankloppen bij branche-organisaties om hun oplossingen te slijten.

Dit stelt Hans de Boer, voorzitter van MKB-Nederland, in zijn toespraak tijdens de opening van de driedaagse vakbeurs Business Solutions in de RAI te Amsterdam. Hier bieden ruim driehonderd exposanten en hun partners een beeld van de meest actuele ict-oplossingen aan directie en management van middelgrote en grote bedrijven.
De voorzitter van MKB-Nederland hield zijn gehoor voor dat de ict-ondernemingen er blijkbaar niet in slagen een helder voorstel te doen aan directies van kleine en middelgrote bedrijven. "Tweederde van de mkb-bedrijven heeft een Internet-aansluiting, 40 procent heeft een website. Maar het merendeel van de ondernemers zoekt nog naar de juiste toepassingen voor hun bedrijf. Het imago van de ict-bedrijven is niet erg groot. Projectkosten lopen uit de klauw en de ict-bedrijven zijn te productgericht", aldus De Boer. "Toch is men er rijp voor. En het is heel interessant om binnen te komen bij de individuele, kleine ondernemer, maar ook erg lastig. Beter is het dan ook om aansluiting te zoeken bij de branche-organisaties die vaak al zorgen voor de gezamenlijke inkoop van aangesloten mkb’ers."
Hij voegt daaraan toe dat zijn organisatie bezig is samen met de belangenorganisaties Fenit en ICT Nederland een ict-platform op te richten.
Maurice de Hond, directielid van Newconomy, en Hans de Boer bleken het over veel zaken eens te zijn, maar niet over de creativiteit van de ondernemer. De Hond: "Het grote probleem is dat veel mensen niet in de gaten hebben wat je allemaal kunt doen met automatisering en Internet. Bedrijven moeten de omslag maken van naar binnen gerichte informatie naar het naar buiten brengen van de informatie. Hun klanten moeten kunnen zien wat er binnen het bedrijf speelt. Nog te weinig is er het besef dat alarmfase drie is aangebroken."
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Coalitieakkoord: via WBSO stimulering ai-ontwikkeling

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    Innovatie & Transformatie

    HvA test quantumsensoren voor toezicht op Noordzee

    Data & AI

    De ai-versnelling: het draait om bedrijfswaarde, niet om de hype

    ASML
    Innovatie & Transformatie

    Bonden verbijsterd over drastische reorganisatie bij ASML

    Innovatie & Transformatie

    Zorgsector laks met naleving NEN-norm voor informatiebeveiliging

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs