Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Technologiebeurs Nasdaq noteert fors herstel

31 oktober 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

Koopjesjagers hebben de Amerikaanse technologiebeurs Nasdaq na de klap van maandag weer omhoog gestuwd.

De Nasdaq Compsoite Index klom met ruim 178 punten, ofwel een stijging van 5,6 procent, naar 3369,63 punten. Het herstel zal deels te maken hebben met het einde van de maand oktober, die bij beleggers in het geheugen staat gegrift als een maand met koersproblemen; niet voor niks vond de meest recente crash, ‘Black Monday’ in 1987, in de maand oktober plaats.
"Oktober is slecht voor je financiële gezondheid," aldus een analist op Wall Street. Hij wees daarbij op een reeks van oorzaken, waaronder de traditionele bezorgdheid over de uitkomsten van winstprognoses van de bedrijven. In ieder geval zullen vooral ook de technologiefondsen blij zijn dat oktober achter de rug is. Gedurende de afgelopen maand verloor de Nasdaq 8,3 procent van zijn waarde.
Vooral de koerswinsten in de halfgeleider-, telecommunicatie- en Internet-sector zorgden ervoor dat de technologiefondsen op de drempel van november flink terrein wonnen. In de halfgeleidersector steeg het aandeel Applied Micro Circuits met 19 procent naar 76 dollar. Ook concurrenten Altera, Micron Technology, Texas Instruments en Advanced Micro Devices noteerden hogere koersen.
Intel liet het afweten met een koersdaling en ook Rambus moest fors inleveren. Het aandeel van dit halfgeleiderbedrijf viel met 16 procent terug naar 44,94 dollar, nadat geruchten de ronde deden dat Intel gaat stoppen met het afnemen van Rambus-chips.
Onder de toonaangevende hardwarefondsen was het met name IBM dat opviel door een koersstijging van 5,19 dollar naar 98,50 dollar. En ook Cisco wist een fors herstel te melden van maar liefst 12 procent. Het aandeel van de ‘backbone’ van het Internet steeg met 5,81 dollar naar 53,88 dollar. Hoewel de Internet-sector het over vrijwel de gehele linie goed deed, gold dat zeker niet voor dotcommer Amazon.
De aandelen van de online boekverkoper kelderden begin van de week met bijna 10 procent, nadat er onder de analisten grote twijfel is ontstaan over de omzetcijfers van de dotcommer. Met name over de contracten die Amazon.com met andere dotcom-bedrijven heeft gesloten bestaat onduidelijkheid. Veel van de betalingen die Amazon hiervoor binnenkrijgt zouden namelijk niet in contant geld maar in aandelen en opties plaatsvinden. De Securities and Exchange Commission (SEC) heeft bekend gemaakt ‘informeel’ naar de cijfers te zullen kijken, om te beoordelen of Amazon de beleggers juist heeft geïnformeerd over de inhoud van zijn schatkist.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs