Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Dienstverlening lonkt

09 november 2000 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Serverfabrikanten storten zich in toenemende mate op de dienstverlening om hun producten te begeleiden én te verkopen. Hitachi is de nieuwste toevoeging aan de rij die reeds Compaq, Unisys, binnenkort Hewlett-Packard (HP) en van oudsher IBM omvat.

De Japanse hardwareleverancier is van plan de dienstverleningstak van de Amerikaanse accountantsfirma Grant Thornton in te lijven voor 175 miljoen dollar. De aanstaande dochter valt onder de Amerikaanse werkmaatschappij, maar behoudt zijn zelfstandigheid en eigen directie. Dit maakte Hitachi vorige week bekend.
Het gaat om een bedrijfsgroep met vijfhonderd werknemers die vorig jaar 90 miljoen dollar bijdroeg aan Grant Thorntons totaalomzet van 416 miljoen dollar. Het bedrijf is het op zes na grootste accountancy-bedrijf in de Verenigde Staten en bedient vooral middelgrote ondernemingen.

Stroomafwaarts

Zowel Hitachi als Grant Thornton gaat met deze actie mee met de stroming in hun respectievelijke industrietakken. Hitachi zoekt uitbreiding in de dienstverlening, dat ook het integreren van eigen servers met andermans’ systemen omvat.
De hardwareleverancier wil langs deze weg ook hechtere banden smeden met grote Amerikaanse hardware- en softwareleveranciers. Onder de relaties van Grant Thornton bevinden zich Oracle, i2 Technologies en Sun Microsystems.

Scheiding

Grant Thornton op zijn beurt beoogt een scheiding tussen zijn boekhoud- en bedrijfsadviesactiviteiten. Eerder onderging adviseur en dienstverlener Andersen al een soortgelijke splitsing.
De aanleiding hiervoor is het vermijden van elke zweem van belangenverstrengeling of afhankelijkheid tussen de accountants- en consultants-afdelingen. Die laatstgenoemde activiteit zou namelijk oneerlijk – en mogelijk onwettig – voordeel kunnen hebben van de eerste activiteit.
Verder is dienstverlener Price Waterhouse Coopers (PWC) bezig zijn consultancy-tak over te dragen aan computerproducent Hewlett-Packard (HP). De twee werken nu de details uit van deze overeenkomst, die een waarde heeft van ongeveer 18 miljard dollar.
De aangekondigde overname van Grant Thornton verbleekt hierbij. Hitachi-president Etsuhiko Shoyama laat echter weten een bedrag van 3 miljard dollar gereserveerd te hebben voor het uitbouwen van de IT-dienstverlening van zijn onderneming. Dat moet in de komende drie jaar gebeuren. De overeenkomst tussen HP en PWC is breder dan alleen IT-dienstverlening; deze betreft ook algemene bedrijfsconsultancy.
 
 
Fiorina onder vuur
President Carly Fiorina van Hewlett-Packard (HP) staat sinds vorige week bloot aan kritiek van aandeelhouders. Die reageren niet onverdeeld positief op de geplande overname van Price Waterhouse Coopers (PWC). Computerfabrikant HP wil zich inkopen op de consultancy-markt door PWC in te lijven. Topvrouw Fiorina zegt zo beter te kunnen concurreren met IBM, die het merendeel van zijn omzet sinds enkele jaren dankt aan dienstverlening, zoals systeemintegratie. Investeerders twijfelen echter door de waarschijnlijke integratieproblemen bij het samengaan van de twee bedrijven. Bedrijfsconsultant PWC zou namelijk te algemeen zijn om eenvoudig in een IT-onderneming als HP opgenomen te worden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs