Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

AEX in de min in navolging van Europa

19 november 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Frits Njio
Frits Njio

De AEX stond rond twee uur maandagmiddag 1,03 procent lager op 673,13 punten. De Midkap moest 1,05 procent terug op 664,75 punten.

Het Damrak volgde de grote Europese beurzen en het slot van de Nasdaq, die allemaal lager noteerden. Vooral de tmt-fondsen (tech/media/telecom) moesten het ontgelden. Grootste daler was UPC met niet minder dan 14,6 procent op 11,95 euro. KPNQwest moest 7,4 procent terug op 25,80 euro. KPN, dat vandaag emitteert met een uitgiftekoers van 17 en 16,30 euro voor respectievelijk institutionele en particuliere beleggers, liet 4,1 procent liggen op 16,70 euro. De telco hoopt met deze aandelen-emissie tenminste 5,5 miljard euro uit de markt te halen.
Libertel zag zijn eerste halfjaarwinst 36 procent stijgen tot 35,4 miljoen euro, maar de gemiddelde omzet per klant Arpu (average revenue per user) zakte 16 procent in tot 31 euro per maand. De Vodafone-dochter liet 2,2 procent liggen op 13,45 euro.
In de halfgeleiderfondsen ging het ook bergafwaarts. Asml daalde 6,2 procent tot 24,18 euro. Philips liet 4,5 procent liggen op 40,15 euro. Ict-dienstverlener Ordina moet 2,7 procent terug op 28,80 euro. Maar er waren ook stijger in de tech. CMG klom 1,6 procent op 19,30 euro. Pinkroccade steeg 2,4 procent op 62,30 euro. Het kersverse fonds New Skies Satellites werd het beurslievelingetje van de dag met 8,1 procent in de plus op 11,35 euro. De satelliet-operator zag zijn nettowinst over het derde kwartaal verzesvoudigen van 3,2 tot 17,6 miljoen euro. De omzet steeg 32 procent tot 47 miljoen euro.
Zoals eerder gemeld stonden de Europese beurzen in de min, aangevoerd door de Parijse CAC40 met 0,28 procent in de min op 6144,51 punten. France Telecom maakte bekend dat het voor 3,5 miljard euro in aandelen het Nederlandse netwerkbedrijf Equant overneemt. De laatste klom 6 procent aan de Parijse beurs, terwijl de telco 3 procent terugmoest.
De Frankfurter Dax stond 0,24 procent lager op 6736,51 punten en de Londense Ftse koerste 0,25 procent lager op 6424,10 punten. De wisselkoers van de euro versus de dollar stond iets lager op 0,8484 dollarcent.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: EU steunt superconducting‑quantum, nieuw ai-dataplatform CM.com (en meer)

    Carrière

    ASML wacht pittig gesprek met bonden over reorganisatie

    Listicle 7 vragen quantum computing
    Innovatie & Transformatie

    7 urgente vragen over quantum computing beantwoord

    Innovatie & Transformatie

    Invest-NL versterkt Nederlandse deeptech

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Gartner ziet veel vraag naar servers, Bird vliegt niet uit (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Vaker gehoord

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs