Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

VNU neemt Amsterdamse beurs op sleeptouw

18 december 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

De AEX heeft na de woelige koersontwikkeling van de afgelopen week eindelijk weer eens een opgaande lijn te pakken.

Met dank aan onder andere de VNU dat de beleggers wist te bekoren met de geplande miljardenovername van het Amerikaanse AC Nielsen. Uiteindelijk sloot de AEX 1,2 procent hoger op 631,65 punten.
Toch was VNU niet de grootste stijger op het positief gestemde Damrak. Die eer viel te beurt aan het veel geplaagde kabelbedrijf UPC. Het aandeel steeg met bijna 10 procent naar 12 euro. VNU volgde op enige afstand met een koerswinst van ruim 5,7 procent naar een respectabele 53,25 euro. Beleggers konden het binnenhalen van de minder conjunctuurgevoelige activiteiten van AC Nielsen in ruil voor de goed renderende, maar kwetsbaardere publiekstijdschrift-activiteiten duidelijk waarderen.
Voor de technologiesector was het een relatief rustige dag. Philips won iets op 40 euro en Asml moest beperkt terrein prijsgeven op 24,24 euro. Ook het aandeel KPN kwam nauwelijks van zijn plaats en sloot uiteindelijk op 14,17 euro. Voor de telecomaandelen op de Midkap lag het even anders. Libertel en Versatel moesten respectievelijk 3,5 procent en 6 procent inleveren.
Uitgesproken goed nieuws was er voor het softwarebedrijf Exact, dat genoteerd staat aan de lokale markt. Exact profiteerde van de positieve herwaardering van het fonds door Rabo Securities en steeg met bijna 9 procent naar 27,20 euro. Het softwarebedrijf heeft bovendien een omvangrijke order van het Amerikaanse Caterpillar – ’s werelds grootste bedrijf op het gebied van heftrucks en bouwkranen – binnengesleept.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Iwell ontvangt bijna 30 miljoen groeigeld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs