Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

AMD voorzichtig over komend kwartaal

18 januari 2001 - 14:00ActueelInnovatie & TransformatieAMD
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

AMSTERDAM – De Amerikaanse chipfabrikant Advanced Micro Devices heeft een recordjaar achter de rug, maar is uiterst voorzichtig over de start van 2001.

Over het jaar 2000 steeg de omzet van AMD met maar liefst 63 procent naar 4,6 miljard dollar, terwijl het concern een nettowinst wist te boeken van 983 miljoen dollar tegen een verlies van 88 miljoen dollar over 1999. Of het chipconcern dit kunststukje dit jaar weet te overtreffen is nog maar de vraag. AMD verwacht over het eerste kwartaal niet alleen last te krijgen van de ’normale seizoenszwakte’ in de verkoop van chips, maar ook van structureel lager dan verwachte verkopen van halfgeleiders. Desalniettemin mikt AMD gedurende het jaar op een aantrekkende vraag naar personal computers en dus naar chips en een winst per aandeel van 2 dollar.
Over het laatste kwartaal van 2000 bleven de resultaten iets achter bij de verwachtingen van analisten. De omzet steeg weliswaar met een mooie 21 procent naar 1,2 miljard dollar en de nettowinst steeg zelfs met een forse 173,5 procent naar 178 miljoen dollar, maar de winst per aandeel bleef steken op 53 dollarcent, 2 dollarcent lager dan de analisten op Wall Street hadden verwacht.
Advanced Micro Devices maakte tijdens de publicatie van zijn cijfers ambitieuze plannen bekend voor zijn Athlon-chipserie voor de zakelijke markt. Tijdens het eerste kwartaal zal AMD een 1,3 Gigaherz versie van zijn Athlon processor op de markt brengen en tegen het einde van het kwartaal streeft het bedrijf ernaar dat alle Athlons met behulp van nieuwe kopertechnologie minimaal op 1 Ghz zullen draaien. Daarnaast is AMD van plan tijdens het eerste kwartaal zijn energiezuinige Palamino-familie te lanceren: een chipfamilie waarmee het chipconcern een positie wil veroveren in de mobiele markt. In het tweede kwartaal van dit jaar zal een 1,4 Ghz en 1,5 Ghz versie van de Palamino-chip op de markt brengen, gevolgd door een 1,7 Ghz versie gedurende de tweede helft van 2001.
 
Marten Dijkstra
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs