Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Riverstone: iedereen heeft genoeg van Cisco

23 januari 2001 - 14:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

HAARLEM – Het Amerikaanse Riverstone networks gaat de Europese markt bestormen met haar routers en switches. Paradepaardje is de RS38000 Optical Metro Backbone Router.

Momenteel komt zo’n 25 procent van Riverstone’s omzet uit Europa. De doelstelling is om hier in Europa deze markt behoorlijk uit te breiden. Momenteel biedt de routerfabrikant werkgelegenheid aan 50 Europese medewerkers. Door het zoeken van partners wil de routerfabrikant de markt vergroten. Zo’n twee tot drie toonaangevende partners zou voldoende moeten zijn, in Nederland is In Touch al partner van Riverstone.
Hoewel Riverstone in hetzelfde segment als Cisco opereert, de routers en switches markt, zien het bedrijf zichzelf niet als directe concurrent van Cisco. "Cisco houdt zich voornamelijk bezig met de internet backbone, wij richten ons op een heel ander speelveld. Riverstone concentreert zich op de verschillende service providers en heeft al diverse toonaangevende partners in dit veld gevonden. Zo hebben wij oem overeenkomsten met Lucent en is Britisch Telecom partner van Riverstone," aldus Richard Benwell, Solutions Marketing Manager bij Riverstone networks. "De trend binnen de markt is momenteel dat iedereen klaar is met Cisco. Iedereen verkoopt tegenwoordig Cisco-apparatuur. De exclusiviteit is eraf, waardoor het moeilijker is hier een marge op te behalen. Er zijn maar een paar resellers die bijna alle opdrachten voor Cisco binnen halen. En als het om een grote opdracht gaat, gaat Cisco zelfs direct. Hier hebben de resellers genoeg van. Riverstone biedt dan een mooie tegenhanger", zo claimt Benwell.
De Nederlandse partner In Touch is een Amsterdams bedrijf en staat in de markt als een communication service provider. Zij hebben al vele jaren een nauw samenwerkingsband met Riverstone en zijn zeer enthousiast over hun producten. Zo hebben zij samengewerkt aan het paradepaardje van Riverstone, de RS 38000 router. Dit apparaat moet de harten van de Europese service providers doen smelten. Ragel Ossel van In Touch legt uit waarom Riverstone goede producten heeft: "De producten hebben een universeel karakter wat een voordeel is. Waar het vooral om gaat bij routers en switches is natuurlijk de snelheid. Riverstone producten verliezen gewoon weinig performance door de pakketjes direct op de juiste wijze door te sturen. Verder kunnen verschillende soorten netwerken door deze apparatuur aan elkaar worden gekoppeld."
Van 10 Gigabite Ethernet tot WDM, POS, ATM, Channalized T3, Gigabit Ethernet of Fast Ethernet, de RS 38000 koppelt alles aan elkaar. Riverstone’s producten zijn compleet compatible met Cisco apparatuur en zijn zelfs voorzien van een Cisco configuratie mode. Dit universele karakter is terug te vinden in de trainingen. Alle certified Cisco-engineers kunnen met hun kennis de Riverstone-routers configureren. Riverstone biedt zelf ook speciale trainingen aan, Riverstone Certified engineers. "Kijk Cisco is de Volkswagen, Riverstone is de Porsche. Zoals het is met autorijden, zien wij het ook als het gaat om router-configuratie. De basishandelingen zijn hetzelfde, maar de details maken het product", aldus Steven Garrison, director Corporate marketing bij Riverstone.
 
Tania Veldkamp
 

Meer over

Netwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs