Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

IT-tak Shell Kalido gaat zelfstandig verder

11 februari 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Tania Veldkamp
Tania Veldkamp

Kalido, de software afdeling van Shell, gaat vanaf vandaag zelfstandig verder. Dit heeft het Nederlands-Britse olieconcern vandaag bekend gemaakt.

Kalido heeft haar 50 medewerkers verdeeld over drie locaties, Londen, Singapore en Amerika en gaat zich geheel richten op het in de markt zetten van haar paradepaardje Kalido Data Warehouse. Dit product legt een transparante laag op de database en moet veranderingen van business-modellen sneller mogelijk maken. Waar normaal gesproken twee mensen drie maanden bezig zijn om alle wijzigingen in de database door te voeren, is het met het product van Kalido in een middag gedaan. Vol trots vertelt Charles Manly, research & development director over de verzelfstandiging van het bedrijf. "Waarom nog niemand van ons product heeft gehoord is duidelijk. Als divisie binnen Shell hebben wij nooit de mogelijkheid gehad om ons product op een juiste wijze in de markt te zetten. Er is nooit een marketing-budget voor opgesteld. Door despin off is het voor ons mogelijk om hier een duidelijk beleid aan te geven en ons product buiten de Shell-groep te lanceren. Op dit moment maken Shell en Unilever gebruik van ons product, binnenkort worden er meer namen bekend gemaakt van grote Nederlandse spelers die voor ons product hebben gekozen."
Kalido heeft ervoor gekozen om zowel met partners samen te werken als een eigen verkoopteam op te richten. Zo hebben zij al partnerschappen met Atos Origin en CMG. Maar ook Visionproof en Van Dijk Consulting zijn op de Nederlandse markt actief als wederverkopers. "Het is niet zo dat we zelf eenconsulting bedrijf willen worden en kiezen daarom voor strategische partners naast ons verkoopteam. Ook bieden we geen exclusiviteit aan onzeresellers. We kiezen voor partners met bepaalde vaardigheden en kennis binnen een bepaald gebied", aldus Manly.
Op dit moment bestaat het productportfolio nog uit één product wat momenteel in de zesde versie wordt verkocht. Manly voorziet hier in de toekomst uitbereidingen op, welke marktspecifiek zullen zijn. Er worden applicaties ontwikkeld die bijvoorbeeld speciaal voor de financiële sector interessant kunnen zijn.
Shell heeft door despin off de keuze gekregen om eventueel met een andere softwareleverancier zaken te doen. Zij blijven echter financieel trouw aan Kalido. Shell heeft de dochter de garantie gegeven de komende vijf tot zeven jaar te blijven investeren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    5 gen ai toepassingen
    Overheid

    5 manieren waarop gemeenten gen-ai gebruiken

    Innovatie & Transformatie

    Salarisgroei ict-sector blijft achter; loyaliteit slecht beloond

    Innovatie & Transformatie

    FME slaat alarm: digitalisering in mkb blijft achter  

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Innovatie & Transformatie

    Digital Holland kent ruim 4,8 miljoen euro toe aan mkb-projecten rond digitale innovatie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs