Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Cebit: 4 mensen werken op 1 Pentium-PC

08 maart 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Arthur Graaff
Arthur Graaff

Nieuws van de komende Cebit: Op de afdeling ‘Zien is geloven’: één PC voor vier mensen – dat is nog eens kostenbesparing.

Volgens Schwarz Computersystemen kan dat met het programma ‘Hydra S’. De maker belooft dat daarmee tot vier gebruikers tegelijk en zonder snelheidsverlies op één Pentium-PC kunnen werken. Iedere gebruiker krijgt zijn eigen monitor, USB-toetsenbord en muis. De software is compatibel met de standaard grafische kaarten; de basis van de oplossing wordt gevormd door een 3D-PCI-kaart (VGA) met 8 MB geheugen. De beursbezoeker zal zelf moeten kijken of het werkt in hal 13, stand C83 (AID-Partnerstand).
 
AVM Adsl
Communicatiebedrijf AVM biedt op de beurs een nieuwe plug&play Adsl-controller aan, die netwerkkaarten overbodig maakt. Ook heeft het bedrijf een nieuwe Bleutooth Isdn-kaart, die draadloos de ‘laatste kilometer’ overbrugt, voor gevallen waarbij het gebouw van de gebruiker net te ver van de hoofdtelefoonkabel ligt. Het gehele assortiment van het bedrijf is compatibel met de gangbare besturingssystemen, waaronder Win XP.
 
MSN Explorer
Microsoft Networks, de steeds zelfstandiger opererende afdeling van Microsoft, introduceert de eerste Europese versie van de nieuwe browser MSN Explorer op de eerste beursdag. Het gaat dan om de Duitse versie. MSN Explorer maakt het houders van een Hotmail-postbus onder meer mogelijk om online geattendeerd te worden op nieuwe mail.
De Nederlandse versie is in voorbereiding maar komt volgens MSN-Nl pas in de zomer. In de VS is de browser er al sinds oktober, maar daar is niet veel ophef over gemaakt. De browser biedt in principe dezelfde functies als Internet Explorer, en is ook ongeveer even groot.
 
Geruchten
AMD zal volgens geruchten een 1,3 GH-versie van de Athlon op de Cebit introduceren. Dat volgt dan op de prijsdaling van 20% voor de Duron-reeks, terwijl Intel ook al een prijsdaling van 19% heeft aangekondigd en donderdag 500 ontslagen bekendmaakte. De prijsafstand tussen AMD en Intel wordt nu nog groter – bij de 1 GHz is het verschil al bijna 100 dollar (groothandels inkoopprijzen).

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    De overstap (Deel 2)
    Innovatie & Transformatie

    Kijk eens naar deze Franse middelbare scholen

    5 gen ai toepassingen
    Overheid

    5 manieren waarop gemeenten gen-ai gebruiken

    Innovatie & Transformatie

    Salarisgroei ict-sector blijft achter; loyaliteit slecht beloond

    Innovatie & Transformatie

    FME slaat alarm: digitalisering in mkb blijft achter  

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs