Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

AND Data Solutions en AND Software failliet

25 maart 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie VNUnet
Redactie VNUnet

AND Data Solutions en AND Software zijn failliet verklaard. Beide bedrijven zijn belangrijke dochters van de digitale uitgeverij AND International Publishers. Dit heeft de bewindvoerder van AND, mr J.G. Princen, bekend gemaakt. De twee faillissementen waren nodig met het oog op de redding van AND in Nederland.

Dit maakt de weg vrij voor een overname van de Nederlandse AND-activiteiten door Roosland Beheer, onderdeel van de Indofin Groep. De uitlevering van producten zal dan ook onverminderd worden voortgezet. Daarnaast is besloten vijf AND-dochters in Engeland te liquideren.
Het reddingsplan van Roosland Beheer staat of valt met de medewerking van de obligatiehouders. Die moeten akkoord gaan met een omruil van de achtergestelde converteerbare obligatielening ter waarde van 50 miljoen gulden in 510 miljoen aandelen met een nominale waarde van 0,02 euro. In totaal is dat 22,4 miljoen gulden. Het is de vraag of de obligatiehouders zo’n verlies willen nemen, temeer daar aandelenbezit ook nog de nodige onzekerheid met zich mee brengt.
De aandeelhouders wordt gevraagd in te stemmen met een afstempeling van de aandelen. Daarbij wordt de nominale waarde van deze stukken verlaagd van een gulden tot 0,02 euro.
Binnen drie weken komt er een buitengewone vergadering van aandeelhouders. Dan zal ook een vergadering van obligatiehouders plaatsvinden.
Volgens mr. Princen verdienen deze plannen ‘ieders ondersteuning’. Als de converteerbare obligatiehouders binnenkort instemmen met conversie, dan is AND als N.V. schuldenvrij. De crediteuren van de Nederlandse dochters die failliet zijn gegaan, worden in dat geval volledig betaald. Er zijn geen schulden aan de banken.
De productiefaciliteiten in Ierland en India blijven intact. De verliesgevende activiteiten zijn de afgelopen weken beëindigd. In Nederland zullen in een zustervennootschap de activiteiten met een deel van het personeel worden voortgezet. Volgens Princen komt AND hier dan goed uit. Maar anders wordt het als de obligatiehouders hun medewerking weigeren. Princen: "Dan zijn de aandeelhouders in ieder geval hun geld echt kwijt. Ook zijn alle werknemers in Nederland dan hun baan kwijt. Het duurt dan twee jaar voordat duidelijk is of en zo ja hoeveel de crediteuren en obligaties na liquidaties in Ierland en India uitgekeerd kunnen krijgen."

Meer over

Faillissementen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    De overstap deel 6
    Innovatie & Transformatie

    Mijn laptop is al soeverein, nu mijn telefoon nog

    Cloud & Infrastructuur

    Delftse Qualinx in volledig Europese productieketen

    Data & AI

    7 tips om ai-agents beter te beveiligen

    Innovatie & Transformatie

    Flinke impuls voor Deep Tech Fonds 

    Innovatie & Transformatie

    VivaTech tovert Champs-Élysées om in een immersieve techshow

    Overheid

    Kort: Pact Centric en Nextcloud voor soevereine werkplek overheid, Zwitsers succes voor Netinium (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs