Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Universiteit bespaart dankzij neugents

11 juli 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Teus Molenaar
Teus Molenaar

De Brigham Young University in Provo bespaart op de exploitatiekosten van zijn netwerk door het gebruik van neugents. En het gaat nooit meer onverwacht plat.

Sorrel Jakins, associate director van BYU (http://www.byu.edu), is vol lof over het gebruik van de intelligente agents, gebouwd volgens de principes van neurale netwerken. Computer Associates verkoopt ze als module bovenop zijn netwerkbeheersysteem Unicenter. CA noemt ze neugents. Ze zijn duur, maar Jakins denkt dat ze hun geld ruimschoots waard zijn. "Ik heb geen exacte cijfers, maar ik kan toe met minder personeel om het netwerk in de lucht te houden, terwijl het gebruik van het netwerk door studenten die internet op gaan sterk is toegenomen. En deuptime is honderd procent."
Jakins krijgt bijval van Karl Jackson, systeem specialist. "Neugents houden het systeem 24/7 in de gaten en ze missen niks, terwijl ik wel eens moe ben en er iets aan mijn aandacht ontsnapt."
Het belangrijkste voordeel van neugents? "Het fijnste is dat ze gegevens verzamelen en interpreteren, waarbij ze tal van loze data filteren", aldus Jakins. "Zo kwamen we erachter dat een aantal servers niet berekend waren op hun taak. We kregen steeds waarschuwingen en daar konden we gewoon niks aan doen, omdat we de hoeveelheid werk niet konden verminderen. Met de neugents-informatie kwamen we erachter dat we gewoon zwaardere servers neer moesten zetten. Neugents werken het best als alle onderdelen in het netwerk juist geproportioneerd zijn. Ze geven trouwens zelf aan wanneer dat niet het geval is."
In september, na een rustige zomervakantieperiode, loopt het storm op de universiteit. Het netwerk kraakt in zijn voegen en de neugents gaven het ene alarm af na het andere. "We hebben ze toen verteld dat zulks een normale situatie is in september. En ze leren inderdaad: een jaar later sloegen de neugents niet op tilt", aldus Jakins.
Het netwerk wordt gebruikt voor registratie van studenten, de financiële administratie, klassenschema’s en een bezettingsrooster van de lesruimten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Zorg

    Dit zijn de 6 meest besproken thema’s tijdens Zorg & ICT

    Innovatie & Transformatie

    Europa blijft hangen in industrie-erfenis, digitalisering fabriek stokt

    Innovatie & Transformatie

    Dassault Systèmes en Omron vangen digital twin én fabriek in één keten

    Overheid

    Spoelstra Spreekt: Robot Jetten

    Innovatie & Transformatie

    Siemens presenteert autonome industriële ai-agent

    Innovatie & Transformatie

    Schaeffler wint Hermes Award 2026 voor hulp­plat­form humanoïde robots

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs