Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Dell plaatst vraagtekens bij HP/Compaq

11 oktober 2001 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

‘De geschiedenis wijst uit dat als twee bedrijven, die al worstelen met hun eigen strategie, gaan fuseren, daar nooit een leidende combinatie uit voorkomt.’

In een interview met Het Financieele Dagbald heeft topman Michael Dell opnieuw grote vraagtekens geplaatst bij de positieve uitwerking van de fusie tussen Hewlett-Packard en Compaq. Om er vervolgens meteen aan toe te voegen dat hij volop hoopt te kunnen profiteren van de ‘storm’ waarin beide concurrenten terechtkomen als ze hun fusie tot stand willen brengen.
 
Al eerder heeft topman Michael Dell zich nogal laatdunkend uitgesproken over de aanstaande fusie tussen HP en Compaq. Dit keer wijst hij onder meer op het feit dat HP en Compaq ‘een te hoge kostenstructuur’ zouden hebben. ‘Als ze dat kunnen aanpakken door te fuseren is dat prima. Maar dat vraag ik mij af. Ze hebben allebei hun assortiment op het gebied van pc’s, servers en opslagproducten. Dat moeten ze in elkaar schuiven. Daar zullen niet alle klanten blij mee zijn. Daar zijn ze minstens twee jaar mee bezig. In diezelfde periode zullen wij aandacht besteden aan onze klanten.’
 
In dezelfde zakenkrant verklaart Ann Livermore van de aanstaande it-services divisie van HP/Compaq erop te vertrouwen dat het negatieve sentiment onder de beleggers over de fusie zal keren. ‘Waar het straks op aankomt, is de uitvoering’. Volgens Livermore mag vooral van de service-divisie van HP/Compaq veel worden verwacht. De nieuwe divisie, die dertigduizend medewerkers gaat tellen en jaarlijks 15 miljard dollar omzet, dringt volgens berekeningen van het FD in één keer door tot de wereldwijde top drie, na marktleider IBM Global Services en EDS. Bovendien stijgt de vraag naar services in tegenstelling tot hardware jaarlijks met meer dan tien procent.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    IT Strategy & Governance

    To­mor­row­land 2026: uitverkocht festival is magneet voor online fraude

    Data & AI

    Ai-hype maakt plaats voor nuchterheid: ‘Geen autonoom won­der­mid­del’

    Cloud & Infrastructure

    ASML schroeft productie chipmachines maximaal op

    IT Strategy & Governance

    Nederland derde op EU-innovatieranglijst

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs