Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

SAP moet de helft van de winst inleveren

21 oktober 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

Tot dusverre leek SAP, wereldmarktleider in business-software, nog redelijk immuun voor de globale terugval in it-bestedingen.

Maar na de bekendmaking van de derde kwartaalcijfers moet dit beeld worden bijgesteld. Het Duitse softwareconcern verraste de beleggers onaangenaam met een winstval van 55 procent, van 83 miljoen naar 37 miljoen euro. De omzet steeg weliswaar met 16 procent naar 1,65 miljard dollar, maar SAP gaf aan dat de omzetstijging over heel 2001 waarschijnlijk niet 20 maar 15 procent zal bedragen. De belangrijkste oorzaak hiervan is de tegenvallende verkoop van softwarelicenties, tot dusverre altijd een stabiele bron van inkomsten. Bovendien moest SAP in zijn derde kwartaalcijfers een extra last van 41 miljoen euro opnemen voor de acquisitie van Toptier Software en een extra verlies incasseren van Commerce One, waarin het Duitse softwarebedrijf een belang heeft van 20,1 procent.
 
SAP heeft aangegeven vooral in de Verenigde Staten banen te gaan schrappen, maar het is nog niet duidelijk hoeveel dat er zullen zijn. De helft van SAP’s omzet komt uit Europa. Daar wist het bedrijf nog een winstgrei van 32 procent te bereiken. Maar in de VS zijn de cijfers aanzienlijk magerder (7 procent winstgroei), terwijl Azië voor een negatief winstsaldo van 6 procent zorgde. De tegenvallende resultaten van SAP kwamen extra hard aan, omdat het bedrijf vier weken geleden nog had verzekerd dat de winstverwachtigen zouden worden waargemaakt, ondanks de aanslagen in de VS. In reactie daalde de koers eind vorige week dan ook met 12 procent naar 111 euro.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Iwell ontvangt bijna 30 miljoen groeigeld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs