Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Geld blijft struikelblok voor chip-overname

10 januari 2002 - 23:004 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Bij de overname van de Zuid-Koreaanse chipproducent Hynix door de Amerikaanse concurrent Micron Technology rest nog een klassieke horde: geld. De schuldeisers van het bijna-failliet verklaarde Hynix menen dat het bedrijf 7 miljard dollar waard is. Micron overweegt echter een bod van ‘slechts’ 5 miljard dollar.

Onder meer de Korean Daily News rapporteert dat Micron de aankoop van Hynix wil plegen met 5 miljard aan eigen aandelen, om dan een apart bedrijf op te richten met de naam Micron Korea. Hiermee krijgt het voet aan de grond in de groeimarkt Azië. Hynix is wereldwijd de op twee na grootste producent van geheugenchips. In oktober vorig jaar was het nog de op één na grootste. Micron bekleedt nu die positie. De huidige nummer één is Samsung.
Micron reageert afwijzend op de berichten over het overnamebedrag en de constructie voor Hynix, en noemt deze speculatief. "Dit nieuws is prematuur. De onderhandelingen lopen nog en er is nog geen formeel bod gedaan", zegt woordvoerder Sean Mahoney van het Amerikaanse bedrijf.
Hynix heeft echter publiekelijk bevestigd dat de genoemde overnamebedragen van respectievelijk de schuldeisers en Micron correct zijn. De schuldeisers, die het recht hebben de koop af te keuren, zeggen deze maand nog een bod van de Amerikaanse firma te verwachten. Dit na twee rondes van overnamegesprekken.

Verliezen

De Korea Exchange Bank en de andere schuldeisers eisen 7 miljard dollar voor het diep in de schulden weggezakte chipbedrijf. Volgens Hynix-woordvoerder Kim Seung Soo willen zij tenminste 4,6 miljard dollar terugzien van het totale bedrag dat zij erin hebben gepompt. De uitstaande schuld bedroeg eind september al 6,7 miljard dollar en ligt nu naar schatting op ruim 7 miljard.
Het consortium van Koreaanse banken stelde in september nog 390,9 miljoen dollar beschikbaar als reddingsboei voor de Zuid-Koreaanse chipfabrikant. Het bedrag, onderdeel van het omvangrijkere reddingsplan, was een reactie op Hynix’ noodgedwongen aanvraag van uitstel van betaling. Dit is vorig jaar reeds tweemaal gebeurd.
De schuld van het chipconcern neemt vooralsnog alleen maar toe, aangezien het zijn halfgeleiders al enige tijd onder de kostprijs verkoopt. Dit doen de andere geheugenproducenten ook, in afwachting van het aantrekken van de markt. In tegenstelling tot zijn grote concurrenten produceert Hynix echter geen flash-geheugenchips, die in gebruik zijn bij mobiele telefoons en waar relatief grote marges op behaald worden.

Oplaaiende hoop

Vorige week laaide de hoop weer op dat het herstel van de chipmarkt nabij is: Hynix verhoogde voor de derde achtereenvolgende maal in één maand de prijzen voor zijn geheugenchips. In samenspraak met grote afnemers (distributeurs en computerproducenten) heeft het prijsverhogingen van 30 procent afgekondigd.
In december verhoogde het Zuid-Koreaanse bedrijf de prijzen in twee stappen al met 20 procent. Dit komt voort uit de toegenomen vraag vanuit China, aldus Hynix. Ook concurrent Samsung onderhandelt opnieuw met zijn afnemers om de prijzen te verhogen, zo laat het bedrijf weten.
Analisten twijfelen of dit daadwerkelijk het herstel signaleert. Het grootste probleem is de verkoop van geheugenchips onder de kostprijs, en dat doen de diverse fabrikanten al sinds mei vorig jaar. De remedie hiertegen is een grootschalige beperking van de productie, wat het meest waarschijnlijk is door het samengaan van enkele grote producenten. De eind vorige maand gesloten overeenkomst tussen Micron en Toshiba is een eerste stap (zie ook pagina 11).
Het duurt hoe dan ook nog enige tijd voordat prijsstijgingen doordruppelen tot de eindgebruikers. Op het moment liggen de geheugenprijzen nog onder de kostprijs. Het afgelopen jaar is de wereldwijde omzet uit de verkoop van geheugenchips ruim 60 procent ingezakt ten opzichte van de 29 miljard dollar in 2000. Dit komt vooral voort uit de gedaalde vraag naar pc’s. Tegelijkertijd is de prijs van geheugenchips ingestort met gemiddeld 90 procent.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Belastingdienst stopt uitrol Microsoft 365 in de publieke cloud

    Cloud & Infrastructuur

    Mijlpaal voor Volt: Rotterdamse AI Gigafactory van 7,2 miljard euro krijgt vorm

    Cloud & Infrastructuur

    Dell en NorthC ondersteunen Nederlandse AI Cloud

    Cloud & Infrastructuur

    Bundeswehr gunt aan Prowise, Alphen aan den Rijn selecteert DSC

    Overheid

    De agenda van staatssecretaris Willemijn Aerdts: drie prioriteiten

    Security & Awareness

    Kort: DNA Services lanceert MKB SOC, Accenture bouwt Navo-cloud (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs