Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Draagvlak voor ‘Isoc-initiatief’ aanmerkelijk smaller

09 mei 2002 - 22:00AchtergrondGovernance & Privacy
Peter Mom
Peter Mom

Nederland-ICT, Nlip en Vecai nemen met een eigen schrijven aan alle fractievoorzitters en het ministerie van Algemene Zaken afstand van een tekst waarvoor oud-D66-voorman Tom Kok en Isoc een breed draagvlak proberen te krijgen (Computable, 01.05.02, pagina 1) . Ze volgen Kok wel in de noodzaak van gecoördineerd kabinetsbeleid voor ict, van een breed samengesteld adviesforum en van ict-plannen voor alle departementen.

Veiligheid en betrouwbaarheid in de Digitale Delta moet hoog op de agenda van een nieuw kabinet staan. Een integrale aanpak is vereist. Verder moet de markt voor telecominfrastructuren gestimuleerd worden door snelle invoering van Europese wetgeving. Ict in het onderwijs vergt extra stimulering en oplossing van knelpunten rond educatieve software en docentenopleidingen. Dat schrijven Nederland-ICT, Nlip (internetaanbieders) en Vecai (kabelbedrijven) in een ‘Open brief aan het nieuwe kabinet’.

Oppervlakkig karakter

Hun grootste bezwaar tegen de tekst van Kok is het in hun ogen oppervlakkige karakter en de gebrekkige onderbouwing. Waar veel partijen zich in een tekst moeten kunnen vinden, wordt het snel vaag en meerduidig, stelt Vecai-directeur Rob van Esch. Daarbij noemt het stuk bedragen zonder dat die zijn gebaseerd op een plan. "Het is niet zo dat hun tekst onzinnig is, maar wij komen liever met iets substantiëlers." Dat bevestigt directeur Sylvia Roelofs van Nederland-ICT. "Het is logisch dat wij drieën elkaar gevonden hebben, want waar de rest vooral personennetwerken zijn, vertegenwoordigen wij bedrijven aan de aanbodkant. Wij vonden eigen punten onvoldoende terug."
De brancheorganisaties nemen met dit eigen schrijven (dinsdag verzonden aan alle fractievoorzitters en het ministerie van Algemene Zaken; later te presenteren aan de formateur) afstand van een tekst waarvoor oud-D66-voorzitter Tom Kok breed draagvlak poogde te vinden. Zoals Computable vorige week meldde willen organisaties rond Kok bijna drie miljard euro geïnvesteerd zien in een ‘Nieuwe Informatiesamenleving’. De afgehaakte verenigingen volgen Kok wel in de noodzaak van gecoördineerd kabinetsbeleid voor ict, van een breed samengesteld adviesforum en van ict-plannen voor alle departementen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Cloudsector voelt zich gepasseerd bij keuze voor StackIT [update]

    Cloud & Infrastructuur

    Twijfels of ‘Lidl-cloud’ wel zo soeverein is

    Overheid

    UWV houdt geloof in dreigend it-fiasco: BMS

    Falen, fiasco, vallen, mislukt
    Overheid

    Een nieuw, uniek ict-dieptepunt bij het UWV

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    shutterstock_2339929885 TippaPatt 16x9
    Zorg

    ChipSoft bijt in het stof tegen noordelijke ziekenhuizen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs