Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Paspoortcontrole

30 mei 2002 - 22:00OpinieCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De onmin tussen de Verenigde Staten en Europa over online privacy dreigt opnieuw op te laaien. Bij de vorige ronde kwam het al bijna tot een handelsoorlog. Nu begint de Europese Commissie een formeel onderzoek naar mogelijke schending van EU privacywetgeving door Microsofts online-identiteitsdienst Passport, de basis van online-dienstenstrategie .Net.

De aandacht van de EC is gewekt door vragen die Europarlementariër en SP-lid Erik Meijer begin maart stelde. Hij beschuldigt Microsoft van het doorgeven van gebruikersinformatie aan derden. Verder maakt hij zich zorgen over de exclusiviteit van Passport (bepaalde sites of diensten zouden niet toegankelijk zijn voor mensen die het Microsoft-systeem niet gebruiken) en het feit dat uitschrijven niet mogelijk is.
Eurocommissaris Frits Bolkestein reageerde begin mei: "De Commissie deelt de bezorgdheid van het parlementslid. Dit is een zaak van belang, die wordt onderzocht in samenwerking met data-beschermingsautoriteiten op nationaal niveau."
De softwarereus heeft een slechte reputatie op het gebied van privacy. Half mei dit jaar beging Microsoft een blunder door stilzwijgend de privacyinstellingen van zijn gratis e-maildienst Hotmail te wijzigen.
Plotseling deelden alle Hotmail-gebruikers hun voor- en achternaam en e-mailadres met partners van de softwarereus. Het gevolg: nog meer spam dan gebruikelijk. Wel was een derde nieuwe optie voor het delen van ‘mijn andere registratie-informatie’ (geboortedatum, land/regio, staat, postcode, geslacht, tijdszone en beroep) niet standaard geactiveerd.
Overigens is Microsoft op dit gebied niet aan het ‘innoveren’. In maart had portaal Yahoo al hetzelfde gedaan. De persoonlijke informatie van alle Yahoo-mailgebruikers werd ineens gedeeld. In beide gevallen hebben gebruikers geen nieuwe gebruikersovereenkomst, of zelfs maar een mededeling, gekregen. Yahoo had achteraf nog het fatsoen om zijn gebruikers op de hoogte te brengen, onder druk van de media.

 
Jasper Bakker

Meer over

.NetPrivacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Space datacenters blijven voorlopig sciencefiction

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Zakelijk dipje deert KPN niet, burgerpetitie om DigiD (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Twijfels of ‘Lidl-cloud’ wel zo soeverein is

    Cloud & Infrastructuur

    Wanneer is een cloud werkelijk soeverein?

    Zorg

    Landelijke standaarden nodig voor zorgsector

    Overheid

    Verlenging DigiD-contract was eind maart al bekokstoofd

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs