Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Qface Ict Dienstverleners toch failliet

27 januari 2003 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Qface Ict Dienstverleners is failliet verklaard. Curator Rocco Mulder van advocatenkantoor Seunke & Welschen onderzoekt de mogelijkheden van een doorstart.

Om het tij te keren zette detacheerder Qface vorig jaar het mes in de organisatie met zo’n honderdvijftig ontslagen en een nieuwe divisie-indeling. De firma uit Hoofddorp – die zich later terugtrok in Rijswijk – kampte met een sterke terugval aan opdrachten, vooral uit de bancaire sector. De sanering heeft niet mogen baten.
 
Vorige week trok financier NMB Heller de stekker eruit. Daardoor kon Qface niet meer aan zijn betalingsverplichtingen voldoen. Bovendien trokken daarop de partijen met wie Qface overnamegesprekken voerde, zich terug. Directeur Eelco Orsel vroeg na overleg met de aandeelhouders daarna het faillissement aan. Vandaag heeft de arrondissementsrechtbank in Haarlem hiermee ingestemd.
 
Orsel heeft in een brief aan het personeel verklaard nog steeds optimistisch te zijn over een doorstart. Curator Mulder onderzoekt de haalbaarheid hiervan. Onduidelijk is nog voor hoeveeel van de circa driehonderd werknemers al ontslag is aangevraagd.
 
Qface ontstond begin 2001 uit een fusie van de detacheerders Proface en Systems Consultants Nederland en migratiespecialist ASG de Veer. Het bedrijf wierp zich afgelopen jaar nog op als medesponsor van het tennistoernooi Energis Open en voetballub FC Utrecht.
 
Rik Sanders
 
Zie ook:‘Qface saneert opnieuw’ in het Computable-archief

Meer over

Faillissementen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dit zijn de 10 beste oplossingen voor klanten!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Maak haast met investeringen in digitale infrastructuur’

    ActueelData & AI

    Lleverage ontvangt drie miljoen voor ‘vibe automation’

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    2 reacties op “Qface Ict Dienstverleners toch failliet”

    1. PJ van den Bosch schreef:
      1 februari 2003 om 10:53

      Nu hoop ik dat de pensioengelden welke niet afgedragen zijn over 2002 maar wel ingehouden zijn over het salaris van de ex-werknemers en waarover de ex-werknemers belasting hebben betaald uit de failliete boedel door de curatoren alsnog aan de Amerfoortse worden afgedragen zodat eenieder die opnieuw begonnen is zijn zaken kan afhandelen.

      Login om te reageren
    2. Ron Alberts schreef:
      5 februari 2003 om 07:33

      Ik (Ex Qface-er, ex OR-lid) kan een ieder die in soortgelijke omstandigheden verkeerd (een slecht lopend bedrijf, reorganisaties die aan de orde zijn, etc.) alleen met klem adviseren om nu al te achterhalen of alle premies en dergelijke zijn afgedragen aan de desbetreffende instanties. Ga niet uit van de mooie blauwe ogen van bestuurders en dergelijke maar vraag van beide zijden een bewijs, zwart op wit! Achteraf gezien verbaasd het me ook dat ik als werknemer ook nooit door De Amersfoortse op de hoogte ben gesteld omtrent achterblijvende premies.
      Nu, meer dan één jaar na dato heb ik nog steeds geen bericht van de Amersfoortse ontvangen anders dan op aanvraag van mij. Volgens mij is een verzekeraar dit echter verplicht om door te geven, Je bent als werknemer immers ook contractpartij !!!!
      Dus, verkeerd jouw werkgever ook in slecht weer ??? Onderneem actie voor het te laat is en de boel op de fles gaat. Jij kunt dan naar je geld fluiten terwijl je wel keurig je premies hebt betaald, met alle gevolgen van dien en van een kale kip kun je niet plukken.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs