Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Rijksuniversiteit Groningen vertegenwoordigt Nederland bij WK Programmeren

27 maart 2003 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCarrière
Kim Loohuis
Kim Loohuis

Drie studenten van de Rijksuniversiteit Groningen nemen deze week deel aan het WK Programmeren in Hollywood. Teun Koeman, Mathijs Vogelzang en Phebo Wibbens moeten samen tien problemen kraken.

  
Mathijs Vogelzang (midden) is de programmeur van het team. Phebo Wibbens (links) is de wiskundige en Teun Koeman leest de opgaven, bereidt ze voor en lost de bugs op als die uit de geschreven programma’s komen.
Het team won vorig jaar november de voorrondes van de regio Noordwest-Europa en verzekerde zich daarmee van een plaats in de finale. Een Zweeds team werd tweede en treedt ook aan in Hollywood. In totaal doen er zeventig teams uit 25 landen mee aan de finale.
Mathijs Vogelzang: "Twee jaar geleden hebben we in Vancouver meegedaan aan het WK Programmeren, dus we weten wel hoe het evenement in zijn werk gaat. We verwachten dit jaar niet zoveel, maar we hopen wel dat we bij de eerste tien eindigen. De top zit erg dicht bij elkaar, dus geluk speelt een grote rol. Wij moeten wel heel erg veel geluk hebben, willen we het WK winnen."

Onmogelijke opgaven

De teams krijgen tussen de acht en tien complexe problemen voorgelegd die ze binnen vijf uur op moeten lossen via wiskundige modellen of trucs uit de toverdoos van de informatica. Vervolgens moet er een computerprogramma (in C of Java) geschreven worden dat de uiteindelijke opgave maakt. Voor iedere foutieve oplossing krijgen de teams een tijdstraf. Vogelzang: "Meestal zitten er één of twee makkelijke opgaven bij die je in een kwartier kunt oplossen. Dan heb je een aantal moeilijke waar je ongeveer een uur mee bezig bent, en er zitten ook altijd één of twee onmogelijke opgaven bij die alleen door de slimste programmeurs kunnen worden gemaakt."
De RuG-studenten hebben de afgelopen jaren gewerkt aan een map met kant-en-klare oplossingen voor problemen die vaak voorkomen. Ter voorbereiding op het WK hebben ze deze map flink uitgebreid. "Het scheelt enorm als je al kant-en-klare code hebt, of dat je het ter plekke nog moet gaan bedenken", aldus Vogelzang. "Daarnaast is er op internet een aantal sites waar je opgaven kunt krijgen waarmee je kunt oefenen en die je kunt laten beoordelen door een jury. Daar zijn we de afgelopen tijd ook erg druk mee geweest."
Het evenement vindt zijn oorsprong in een wedstrijd die in 1970 in Texas werd gehouden. Die werd uitgebreid tot een wereldwijde wedstrijd waarvan de finales voor het eerst in 1977 werden gehouden. Het aantal deelnemers is de afgelopen jaren toegenomen tot ruim 23 duizend studenten van meer dan 1329 universiteiten in 68 landen.

 
Kim Loohuis

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Groeien
    AchtergrondCarrière

    Van schuldenlast naar groeikansen: Atos maakt zich klaar voor de toekomst

    ActueelCarrière

    Van ciso naar Europarlementariër: Anouk van Brug over de toekomst van cybersecurity

    ActueelCarrière

    Atos presenteert strategisch en transformatieplan voor 2028

    ActueelCarrière

    Vlaams Parlement zoekt ciso

    Saba, eiland, Caribisch
    ActueelCarrière

    Kort: Postcodes voor Caribisch Nederland, LAI uit Schiedam beste HPE-opleider, Gates fakkelt Musk af

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs