Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Digitale werkplek » Workplace Platforms » Digital Workplace

Kort: Miljoenenimpuls voor Maeconomy, Defensie begint proef met soevereine cloud (en meer)

[Afbeelding: RomanR/Shutterstock]
10 april 2026 - 17:153 minuten leestijdActueelDigital WorkplaceASRBartoszBrightlands Smart Services CampusDivetroDuvakGemeente HaarlemmermeerKPNLinkitLumo LabsMaeconomyMinisterie van DefensieOdin GroepThalesUWV
Rik Sanders
Rik Sanders

In dit nieuwsoverzicht: LumoLabs en Liof steunen Maeconomy, Haarlemmermeer kiest Linkit, DiVetro & Bartosz, Odin koopt Duvak, Maarten Jonker nieuwe cto TKP Pensioen en KPN en Thales bouwen definitief een Defensie-cloud.

Maeconomy haalt miljoenen op voor circulair grondstoffenplatform

De Nederlandse ai-startup Maeconomy heeft een miljoeneninvestering ontvangen van investeerder LumoLabs en Liof, de ontwikkelingsmaatschappij van de provincie Limburg. Het bedrijf uit Heerlen ontwikkelt een platform dat met behulp van data uit publieke bronnen en ai inzicht geeft in herbruikbare materialen uit gebouwen en infrastructuur. Overheden en marktpartijen kunnen daarmee de hoeveelheid, kwaliteit en restwaarde van materialen bepalen en hergebruik plannen.

Maeconomy werkte onder meer voor de gemeente Heerlen en wordt nu door meerdere gemeenten ingezet. Met het nieuwe kapitaal wil het bedrijf het team uitbreiden en het platform verder uitrollen binnen Nederland. Het precieze bedrag is niet bekend gemaakt. Maeconomy kreeg bij het zoeken naar kapitaal hulp van Brightlands Smart Services Campus.

Linkit-consortium haalt Haarlemmermeer binnen

De gemeente Haarlemmermeer heeft een nieuwe raamovereenkomst afgesloten voor de inhuur van ict‑specialisten. Linkit is, in combinatie met DiVetro en Bartosz, geselecteerd binnen perceel 1 van de aanbesteding. In totaal zijn maximaal vijf leveranciers gecontracteerd.

De overeenkomst heeft een looptijd van twee jaar en kan worden verlengd tot zes jaar. De geraamde waarde van de opdrachten binnen dit perceel bedraagt circa vier miljoen euro per jaar, met een maximum van 36 miljoen euro.  

Odin Groep neemt it-dienstverlener Duvak over

Odin Groep uit Hengelo heeft overeenstemming bereikt over de overname van Duvak, een it‑dienstverlener uit Nieuw‑Vennep. Met de overname breidt dochterbedrijf Previder zijn aanwezigheid in West‑Nederland verder uit. Duvak blijft vanuit Nieuw‑Vennep opereren en het team en de klantcontacten blijven ongewijzigd.

Het bedrijf levert onder meer consultancy, security en diensten rond werkplek- en cloudomgevingen. Eerder versterkte Previder zijn positie in deze regio al via overnames van onder andere Proxsys, Nexxt Managed Services en Inisi. Klanten krijgen daarnaast toegang tot de kennis en schaal van Odin Groep.

Maarten Jonker is nieuwe chief technology officer TKP Pensioen

TKP Pensioen benoemt per 1 mei 2026 Maarten Jonker als nieuwe chief technology officer (cto). Hij volgt hiermee Jonathan Koopmans op, die ruim vier jaar bij TKP werkt en zijn loopbaan voortzet bij moederbedrijf ASR. Jonker werkt nu nog als waarnemend chief information officer (cio) bij de Dienst Toeslagen, onderdeel van het ministerie van Financiën. Daarvoor werkte hij een aantal jaren als cio bij het UWV.

Jonker heeft ruim 30 jaar ervaring in de financiële dienstverlening en de publieke sector. Hij bekleedde ook nog diverse cio-, cdo- en cto-posities bij de Belastingdienst, Achmea en Bank Nederlandse Gemeenten (BNG). Jonker heeft brede bestuurlijke ervaring, waaronder als lid van de Auditcommissie van de Nationale Politie en van meerdere landelijke digitaliseringsprogramma’s.

Soevereine cloud voor staatsgeheimen Defensie gaat door

Defensie gaat met de Nederlandse bedrijven KPN en Thales definitief een cloud bouwen voor staatsgeheime gegevens. De staatssecretaris heeft dit de Tweede Kamer laten weten. Vorig jaar juni sloten partijen hiervoor al een intentieverklaring. Omdat Defensie minder afhankelijk wil zijn van de Verenigde Staten werkt de militaire organisatie samen met Nederlandse bedrijven. De geheime cloud draait in het eigen datacenter. Zo blijft Nederland zelf de baas over de gegevens.

Defensie gebruikt meerdere clouds naast elkaar en kiest per situatie welke het beste past. De staatsgeheime cloud past in dat plan. Door daarop als proef twee militaire toepassingen te testen, kijkt de organisatie hoe de cloud in de praktijk werkt.

Meer over

CIOCloud ComputinggemeentegeopolitiekInhuurInvesteringKortOvernamePensioensoevereiniteitStartupsWerkplekWie gunt wat

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    OT Infrastructure

    OT-patchmanagement herzien: beheersing...

    Kwetsbaarheden in software en firmware zijn onvermijdelijk, ook binnen OT-omgevingen. De manier waarop organisaties hiermee omgaan, bepaalt echter of die kwetsbaarheden daadwerkelijk leiden tot verhoogd risico.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Wederom streep door aanbesteding werkplekapparatuur politie

    Digital Workplace

    Apple sleept OpenAI voor de rechter

    Digital Workplace

    Bundeswehr gunt aan Prowise, Alphen aan den Rijn selecteert DSC

    Digital Workplace

    Spoelstra Spreekt: Prijs­ver­ho­ging

    Digital Workplace

    Kort: TMC kiest voor groei met ondernemende techprofessionals, 10 jaar Tikkie (en meer)

    Digital Workplace

    Kort: Siemens steekt 6 miljoen in AI4Health, Amsterdam krijgt ai-hub The Stack (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs