Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Standaard ict-werkplek voor het mkb

08 april 2003 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Kim Loohuis
Kim Loohuis

Siemens, KPN en Canon verwachten met Excellent Office problemen van het mkb met het aanwenden van ict in hun bedrijf te ondervangen. Ondernemers in die bedrijftak doen immers ict veelal naast de gewone werkzaamheden.

Met het initiatief kan een mkb’er een volledig ingerichte werkplek ‘huren’. De ondernemer betaalt 269 euro per maand per werkplek (met een minimum van vijf); daarvoor krijgt hij onder meer bedrijfstelecommunicatie- en automatiseringsproducten en diensten zoals back-up, helpdesk en ondersteuning voor alle hardware en software. Het idee voor een volledig ingerichte werkplek is niet nieuw, de geïntegreerde aanpak wel.
 
De desktops worden centraal bij Siemens in Zoetermeer of Den Haag gehost via een Citrix-platform. Alle data die bij de mkb-onderneming op de server staat, wordt overgebracht naar de Siemens-lokatie. Het is ook mogelijk om bedrijfskritische applicaties via Excellent Office te laten lopen, maar volgens project manager André Melisse zijn ondernemers daar nog enigszins huiverig voor. "Als er na een tijdje meer resultaten bekend zijn, laten ondernemers waarschijnlijk ook hun bedrijfskritische software bij ons draaien."
 
In samenwerking met KPN Epacity wordt er eenwide area network aangelegd tussen verschillende vestigingen. Er worden koppelingen gemaakt op basis van adsl, sdsl of een vaste verbinding door middel van een ip-vpn. Een draadloos lan zorgt voor de verbinding tussen netwerkcomponenten binnen één vestiging. Melisse: "Dit lan is dusdanig beveiligd dat de ondernemer zich geen zorgen hoeft te maken."
 
Bij Selekt Mail Nederland (dochter van Deutsche Post en Wegener) en RSB Uitzendorganisatie zijn inmiddels Excellent Office-werkplekken geïmplementeerd.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    2 reacties op “Standaard ict-werkplek voor het mkb”

    1. Esther Sietses schreef:
      10 april 2003 om 07:39

      Beste Kim,
      Het is een goed stuk over Excellent Office, ik heb alleen 1 vraag, waarom staat het onder ICT nieuws buitenland terwijl het over een Nederlandse situatie gaat? Is daar een reden voor?
      Hartelijke groet,
      Esther Sietses

      Login om te reageren
    2. Laura de Meer schreef:
      9 juli 2003 om 10:41

      Mijn bedrijf werkt nu een half jaar met Excellent Office, en ik moet vertellen dat ik hier absoluut geen problemen van ondervindt.
      Een erg goed concept, en er is tot dusver vooruitgang geboekt in de kwaliteit en vooral de goede service

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs