Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Datacenter & Infrastructure » Operating Systems

Linux onder vuur

22 mei 2003 - 22:00OpinieOperating Systems
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Misschien klopt er wel helemaal niets van de aantijging, en bevat de ‘open source’ Unix-variant Linux geen code die is gestolen van Unix-leverancier SCO. Eric Raymond, een van de bekendste bepleiters van ‘open source’ software, onderbouwt op de website van zijn organisatie OSI grondig waarom de aanklacht van SCO tegen eerst IBM en sinds vorige week tegen 1500 bedrijven die Linux inzetten, geen doel treft.Maar, zoals ook hij zich realiseert, het ‘open source’-huis staat nu behoorlijk in de fik.

Op 7 maart stelde SCO concurrent IBM aansprakelijk voor 1 miljard dollar schade, die het bedrijf zou hebben aangericht aan besturingsysteem Unix. SCO is daarvan intellectueel eigenaar en IBM zou opzettelijk een deel van de Unix-code in Linux hebben overgezet, om zo de mogelijkheden van dat besturingssysteem te vergroten, ten koste van Unix. Op 12 maart klaagde het bedrijf vervolgens de commerciële gebruikers van Linux aan. "We zullen onze rechten verdedigen, net zoals de muziekindustrie dat doet."
Bewijzen voor haar aanklacht heeft SCO nog niet geleverd. Maar hoe deze twist uitpakt, is eigenlijk niet van belang. SCO spreekt met de claim een vloek uit over Linux. Want wát blijft als indruk over? ‘Gebruik je Linux, dan hangt je mogelijk een claim boven het hoofd. Komt die niet van SCO (omdat het failliet is, of omdat IBM het opkocht), dan wel van een andere partij die stelt dat een deel van de code onrechtmatig verkregen is.’
Dat veroorzaakt angst bij potentiële gebruikers. En angst is een van de beste middelen tegen het commerciële gebruik van ‘open source’ software. Welke bank of gemeente haalt het nu nog in zijn hoofd om financiële toepassingen die thans draaien op Unix of Windows-besturingssystemen, over te zetten op Linux? In de jacht op een lucratieve winstuitkering voor de eigen aandeelhouders dreigt SCO derhalve ‘open source’ software de nek om te draaien. De lachende derde heet Microsoft. Tel uit je winst.< BR>

Meer over

LinuxOpensourceUnix

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Windows 10
    Operating Systems

    Microsoft verlengt Windows 10-updates voor consumenten, bedrijven blijven betalen

    Operating Systems

    Eén iot-toestel op vijf bevat minstens één kwetsbaarheid

    Linux
    Operating Systems

    Linux groeit gestaag op de business-pc

    Phishing fastfood vis
    Operating Systems

    Kort: Digitalisering overheid gaat traag, phishing by McDonald’s (en meer)

    Operating Systems

    Koepelorganisatie Linux in Nederland opgericht

    Operating Systems

    Een ai-wachter in je besturingssysteem: slim, maar ook betrouwbaar?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs