Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Ness lijft Apar Infotech in

22 mei 2003 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Kim Loohuis
Kim Loohuis

Ness Technologies neemt de Amerikaanse erp- en crm-leverancier Apar Infotech over via een aandelenruil ter waarde van 78 miljoen dollar.

  
Raviv Zoller (r) en Ger Sudmeyer.
"Ness heeft vestigingen in Amerika, Groot-Brittannië, Nederland, Zwitserland, Tsjechie, Slowakije en Israël. Na de overname krijgen we daar ook Singapore, India, Maleisië, Australië, Japan en Canada bij. Het komt niet vaak voor dat er bij een overname geen sprake is van overlap. Dat was ook een van de redenen om voor Apar te kiezen", vertelt ceo Raviv Zoller in kasteel De Haar in Haarzuilens. Vorige week kwamen daar mensen van Ness en Apar uit dertien verschillende landen bij elkaar. "Om onze strategie voor 2008 te bespreken. We hebben voor deze locatie gekozen omdat we geschiedenis willen schrijven met deze overname", aldus Ger Sudmeyer, managing director van Ness Nederland.
Voor de Nederlandse vestiging van de it-dienstverlener heeft de overname vooralsnog geen gevolgen. Het bedrijf werd zeventien jaar geleden opgericht onder de naam Usoft en ongeveer vijf jaar geleden ingelijfd door Ness. "Er werken hier zeventig mensen. Dat blijft voorlopig zo, maar het is wel de bedoeling dat het in de toekomst uitgebouwd wordt", aldus Sudmeyer.

Divisie

Bij Ness werken 2600 mensen, bij Apar 1200. Doordat er geen overlap is, vervallen er ook geen banen en komt het totaal aantal werknemers op 3800. De gezamenlijke omzet komt uit op driehonderd miljoen dollar.
Er waren meerdere kandidaten voor een overname, want "in het huidige it-klimaat zijn overnames en fusies nodig. De wereld wordt een plaats voor grote bedrijven. Kleinere bedrijven zullen moeilijk kunnen overleven", aldus Zoller. De redenen om voor Apar te kiezen zijn drieledig: "We boren nieuwe geografische plaatsen aan, krijgen er nieuwe klanten bij en kunnen onze bestaande klanten nieuwe dingen bieden, zoals bijvoorbeeld offshore uitbesteding", zegt Zoller, "but mainly we were just lucky."
Apar wordt een divisie van Ness. De huidige ceo, Rajeev Srivastava, wordt president van die afdeling.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ICT & Logsitiek
    Data & AI

    ICT&Logistiek: Ai en digitale weerbaarheid sturen toekomst

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Koningin Maxima en Philips ceo Roy Jakobs AVG
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Koningin Máxima opent Philips-hoofdkantoor, kredietrapporteur verlaat het land door AVG (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    satellietcommunicatie ai
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederlandse ai-plannen ambitieus maar kwetsbaar, veel satellietverkeer onversleuteld (en meer)

    ai-agent builder agentkit
    Data & AI

    OpenAI Agent Builder, zelf schaalbare ai-agents bouwen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs