Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Weer eerder voorspeld

17 juli 2003 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De eerste fase van de nieuwe supercomputer voor het Amerikaanse National Center of Environmental Prediction (Ncep) is onlangs opgeleverd. De overeenkomst voor deze machine is een jaar geleden gesloten en de oplevering moet tegen 2009 compleet zijn.

Het Amerikaanse weerinstituut krijgt uiteindelijk de beschikking over een parallelle supercomputer die een prestatieniveau van 120 teraflops (120 biljoen zwevende-komma berekeningen per seconde). De nu geïnstalleerde eerste fase van de machine, genaamd Snow and Frost, bestaat uit vierenveertig 32-weg P-series (voorheen RS/6000) 690-servers met 42 terabyte aan diskruimte en 1,4 terabyte geheugen.
In totaal zijn er dus 1408 processoren. Dit zijn 1,3 GHz Power-processoren die tesamen 7,3 teraflops halen. IBM heeft reeds 1,7 GHz-uitvoeringen van zijn Power4 gereed en de overeenkomst met het weerinstituut omvat ook die snellere chips. Het in juni vorig jaar getekende contract heeft een waarde van 224 miljoen dollar.

Vijf dagen

Met de nieuwe super kan het Ncep het pad van orkanen vijf dagen van tevoren al berekenen. Tot op heden kon het instituut prognoses van drie dagen maken. Snow and Frost vervangt de huidige installatie: een RS/6000 SP-cluster dat een piekvermogen van 2,5 teraflops haalt. Om het uiteindelijke doel van 120 teraflops te halen zou de nieuwe machine, indien later voorzien van 3 GHz Power5-processoren, maar liefst 152 gekoppelde servers (nodes) omvatten met in totaal 9728 processoren.
De computer wordt beheerd voor het Ncep door IBM’s Global Services-tak en bevindt zich zelfs in een datacentrum van de leverancier. Dit e-Business Hosting Center bevindt zich in Gaithersburg (Maryland) en bevat al elementen van IBM’s strategie voor ict als nutsmiddel. Toch is de super wel degelijk eigendom van het Ncep en niet ‘gehuurde rekenkracht’.< BR>

Meer over

HPC

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs