Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Internetimperium voor een prikkie

14 augustus 2003 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

De uit faillissementen opgekochte telecom- en internetbedrijven Novaxess en Inovara zijn in een jaar tijd omgesmeed tot een winstgevende onderneming. Het schrappen van de schuldenlast gaf de activiteiten een nieuw leven.

Wereld van verschil
De Amerikaanse investeerders Battery Ventures en M/C Venture Partners staken in totaal tachtig miljoen dollar in het Nederlandse internet- en telecombedrijf Novaxess dat begin 2000 van start ging. In mei 2002 kreeg de Nederlandse directie te horen dat de geldkraan dicht ging. Al snel volgde daarop een faillissement. De nieuwe eigenaar kreeg het bedrijf in handen voor een bodemprijs: achthonderdduizend euro. Bij Inovara lagen deze verhoudingen anders, omdat het Britse moederbedrijf Atlantic Telecom meteen al zelf bij de start van de dsl-aanbieder failliet ging en daardoor alleen een kleine bruidschat meegaf.
"We zijn misschien niet de grootste aanbieder maar financieel wel gezond. Versatel moet zijn eerste nettowinst nog realiseren", zegt directeur Henk Buitenhuis van telecom- en internetbedrijf Novaxess. De onderneming, die zich richt op spraakdiensten, dsl-verbindingen en andere isp-diensten als hosting voor mkb-bedrijven, kwam in juli 2002 in acute financiële problemen toen de Amerikaanse investeerders de handen van het bedrijf aftrokken. Twee weken later volgde een faillissement, waarna investeerder Marcel Boekhoorn binnen enkele dagen toesloeg. Hij kocht de restanten van de onderneming op voor ruim 800 duizend euro. Novaxess had tijdens zijn doorstart tweeduizend bedrijven als klant.

Geen windeieren

De transactie heeft Boekhoorn, die zijn internet- en telecominvesteringen onder de vlag van Esi-Ned uitvoerde, geen windeieren gelegd. De schuldenlast kon bij het faillissement geschrapt worden. Ook ging maar een beperkt deel (45) van de tweehonderd medewerkers van Novaxess over naar het nieuwe bedrijf. Het gaf hem controle over een onderneming waarin Amerikaanse investeerders tachtig miljoen dollar geïnvesteerd hadden. Dezelfde tactiek volgde Esi-Ned bij het faillissement van dsl-aanbieder Inovara, dat in september vorig jaar de curator over de vloer kreeg. Voor dit bedrijf betaalde Esi-Ned 900 duizend euro. Andere bedrijven, waaronder die van hostingbedrijf Ision en internetbedrijf Concepts ICT dat eerder al een hele rij branchegenoten opslokte, werden zonder faillissement aan de onderneming toegevoegd.
Deze overnames maakten Esi-Ned tot een belangrijke telecom- en internetaanbieder in Nederland. Novaxess bijvoorbeeld had in tachtig wijkcentrales dsl-apparatuur staan, Inovara tekende voor 130. Door overlap en een kritische analyse van de dsl-vraag in deze wijkcentrales zijn dat er een jaar later nog maar honderd. Deze en andere synergiemaatregelen in het netwerk en het personeel hebben ervoor gezorgd dat het bedrijf vorig jaar al een nettowinst van 340 duizend euro boekte. Buitenhuis verwacht dat deze winst dit jaar meer dan verdubbelt op een omzet van rond de dertig miljoen euro.
Alle activiteiten van de overgenomen bedrijven zijn inmiddels onder Novaxess en de hoede van Buitenhuis geschaard. De telecom- en internetbranche is nieuw voor hen. Hij kent Boekhoorn van de tijd toen hij bestuurder was bij de melkmachinefabrikant Prolion. Hij zegt aangenomen te zijn om structuur in het nieuwe Novaxess aan te brengen en deze op een relatief beperkte geldstroom te sturen. Kennis van de telecommarkt is voldoende in huis. Buitenhuis ziet Novaxess meer overnames doen in de nog steeds consoliderende internetbranche. Wel moeten deze nu uit het lopende budget van Novaxess gefinancierd worden. Hetzelfde geldt voor de investeringen in de infrastructuurvoorzieningen die voor de komende maanden op de agenda staan. < BR>

Meer over

Faillissementen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Dashboard Rekenkamer biedt blik op overheid, Xebia sluit Europees pact met OVHcloud (en meer)

    10 regels voor ot
    Cloud & Infrastructuur

    10 vragen over de regels voor OT 

    DeepL
    Data & AI

    Duitse DeepL stapt over naar AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Cloud & Infrastructuur

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs