Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

KPN staat ook in tweede kwartaal op winst

21 augustus 2003 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

In zijn tweede financiële kwartaal realiseerde telecombedrijf KPN voor het vierde kwartaal op rij een nettowinst van 192 miljoen euro. Het Duitse mobiele belbedrijf E-Plus en adsl lieten de grootste groei zien.

"Adsl groeit als kool", zei KPN’s bestuursvoorzitter Ad Scheepbouwer bij zijn toelichting op de kwartaalcijfers vrijdagmorgen. Het concern heeft in drie maanden tijd een kleine honderdduizend nieuwe klanten via adsl-breedband op internet aangesloten. Het totale aantal klanten komt nu uit op 513 duizend, waarmee KPN 35 procent van de breedband-markt in handen heeft. Voor het eind van dit jaar verwacht het concern 675 duizend adsl-klanten te hebben. Dit kwartaal bedroeg de omzet uit deze activiteit 609 miljoen euro. Dat is 33 procent van de totale inkomsten uit de divisie vaste net.
 
De divisie mobiele telefonie vertoonde de grootste groei. De inkomsten gingen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar met 6 procent omhoog. Een kleine acht miljoen Duitsers bellen nu via E-Plus, een stijging van driehonderdduizend abonnees met een kwartaal terug. KPN houdt vast aan het voornemen om voor het eind van dit jaar één miljoen I-mode gebruikers te hebben, ook al staat de teller halverwege dit jaar pas op 353 duizend. Het beschikbaar stellen van deze dienst voor prepaid-bellers en de komst van nieuwe toestellen zal de groei een extra impuls geven, zo meent het concern.
 
Ook kwam Scheepbouwer in de persconferentie terug op de recente aanvaring met telecomregelgever Opta. "Arnbak heeft zijn kaarten op tafel gelegd en aangegeven dat wij in onze kernmarkten terug moeten naar een marktaandeel van 50 procent. Het gaat alleen niet om het marktaandeel, maar om de beste prijzen", aldus Scheepbouwer. Hij verzekerde dat het persbericht de centrale ondernemingsraad van KPN, die gisteren in een persbericht de vrees uitte dat Opta’s maatregelen consequenties hebben voor de werkgelegenheid, een eigen initiatief is van dit overlegorgaan. Ook Scheepbouwer constateerde dat verlaging van KPN’s investeringen uiteindelijk zal leiden tot het schrappen van meer banen.

Meer over

ADSL

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs