Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘VS pakt cyber-criminaliteit aan’

18 december 2003 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Tijdens de begin december gehouden National Cyber Security Summit ontvouwde de Amerikaanse overheid haar plannen om samen met bedrijven de kritieke infrastructuren in het land beter te beschermen.

"We zijn een staat in oorlog". Met dit dwingende argument opende Tom Ridge, secretaris van de vorig jaar opgerichte Departement of Homeland Security organisatie, de National Cyber Security Summit op 3 december in Californië. Op deze conferentie heeft de Amerikaanse overheid concrete plannen voorgesteld om kritieke informatienetwerken in de VS beter te beveiligen dan nu het geval is. "Met deze opmerking tekende Ridge de sfeer die in de VS rond informatiebeveiliging hangt", zegt Europarlementariër Wim van Velzen. Hij bezocht als rapporteur voor informatiebeveiliging van de Christendemocraten-fractie in het Europees parlement de conferentie.

Kritieke fase

"In de VS leeft heel duidelijk het besef dat de beveiliging van internet zich op dit moment in een kritieke fase bevindt. Er vinden steeds meer aanvallen in steeds kortere tijd plaats op nieuwe kwetsbare plaatsen. In Europa heeft men geen flauw benul van deze problemen. Financiële netwerken bijvoorbeeld krijgen dagelijks kraakpogingen te verduren." Van Velzen is een belangrijke voorvechter van het recent opgerichte Enisa-agentschap dat Europese lidstaten moet bijstaan in hun informatiebeveiligingsbeleid. Volgens hem zal pas door incidenten in cruciale netwerken de urgentie van dit probleem in Europa doordringen. "Er is zelfs niet een concreet plan hoe verschillende Europese landen het puin van een belaagd internationaal netwerk gaan ruimen, laat staan hoe dit kan worden voorkomen."
Uitkomst van de conferentie is dat de VS voor maart volgend jaar een concreet stappenplan heeft klaarliggen voor de realisatie van een meldsysteem binnen de rijksoverheid. Dit moet instellingen op de hoogte brengen van de laatste netwerkincidenten en van maatregelen bieden om de impact te beperken. Ook andere belangrijke bedrijfstakken die van netwerken afhankelijk zijn, krijgen deze voorziening. Verder wil de Cyber Security Division het bewustzijn rond informatiebeveiliging bij consumenten en kleine bedrijven vergroten. Daarnaast is het bedrijfsleven gevraagd om met een standaardmethode te komen die informatiebeveiliging beter integreert in het bedrijfsbeleid. De directie moet in de vorm van een cio verantwoording nemen voor de eigen informatiebeveiliging. Bedrijven die aan deze en andere voorwaarden voldoen is lagere aansprakelijkheidskosten beloofd. Als laatste zijn afspraken gemaakt over betere integratie van beveiliging in softwareontwikkeling."

Samenwerking

Van Velzen heeft met Ridge en Amit Yoran, de baas van de Cyber Security Division, afspraken gemaakt over toekomstige samenwerking tussen Amerika en Europa op het vlak van informatiebeveiliging. "Die politieke wil spraken de beide heren heel duidelijk uit", zegt Van Velzen. "Alleen loopt Europa hopeloos achter op de VS. Enisa heeft nog niet eens een directeur benoemd, laat staan al concreet beleid uitgestippeld."< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Kabinet: geen noodzaak voor data-ambassade in Luxemburg

    Cloud & Infrastructuur

    Cio-platforms: maak ruim baan voor Europese leveranciers

    Data & AI

    Met ai en api’s tijdwinst pakken

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Carrière

    Inge Koopmans directeur datacenter Belastingdienst

    Overname Samenwerken Fusie
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlandse overnames, veel erkenning door Microsoft (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs