Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Consolidatie leveranciers bedrijfsintelligentie’

08 januari 2004 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondData & AI
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

De markt voor analysesoftware gaat consolideren. Dat verwacht Maurizio Carli, de Italiaanse directeur voor de Europese divisie van Business Objects. De Franse leverancier van analysesoftware onderbouwde die voorspelling met de eerder al aangekondigde overname van het Canadese Crystal Decisions, die zij vorige maand afrondde.

"Het toepassen van bedrijfsintelligentie (business intelligence) software wordt normaal" begint Carli. Volgens hem wordt de software niet langer alleen gebruikt door academische specialisten. Zo kunnen techneuten van France Telecom het gereedschap gebruiken als ze bij klanten op bezoek zijn.
"Bedrijven willen daarnaast de adminstratie- en licentiekosten en het aantal toeleveranciers verminderen. Ze zoeken tevens naar een oplossing die ze in al hun bedrijfsonderdelen kunnen toepassen. Het gevolg voor ons is consolidatie. Over een aantal jaren zijn er alleen nog grote softwareleveranciers over, bedrijven met een jaaromzet van een miljard euro of meer."
Carli sprak eind vorig jaar in Amsterdam op de gebruikersbijeenkomst van de softwareleverancier. Het krimpen van het aantal leveranciers gaat hand in hand met groeiende omzetcijfers, betoogde Carli. "Onze omzet gedurende de eerste negen maanden van vorig jaar lag 15 procent hoger dan in dezelfde periode een jaar eerder", aldus de directeur Europa. "En we zijn vol vertrouwen over het vierde kwartaal."
De inzet van statistische, analyserende en voorspellende software is volgens hem de volgende logische stap in een proces dat zo’n tien jaar geleden begon met de introductie van de relationele database. "Daarop installeerden we erp en crm-toepassingen. Nu gaan bedrijven weer een stap verder: bedrijfsintelligentie."

Verdubbeling

In twee weken tijd bezocht de Carli tien Europese gebruikerbijeenkomsten. Zijn voornaamste doel was om nog eens duidelijk te maken wat de gevolgen zouden zijn van de overname van de Amerikaanse concullega Crystal Decisions.
Weliswaar is met 49 procent van de totale omzet Europa van aanzienlijk belang voor het bedrijf; groei verwacht het echter vooral in Noord-Amerika, nu goed voor 43 procent. "Europa zou eigenlijk 30 tot 40 procent van de omzet moeten genereren."
Met Crystal erbij is het bedrijf ineens twee keer zo groot en telt het vierduizend medewerkers, waarvan zo’n duizend ontwikkelaars. "Crystal is onbekend in Europa, maar het heeft een enorm klantenbestand elders in de wereld." Volgens Carli is Business Objects nu zonder twijfel de grootste leverancier van analysesoftware.
De directeur Europa stelde in Amsterdam dat de productlijnen van de twee voorlopig nog naast elkaar blijven bestaan. "Uiteindelijk krijgt men onder de motorkap dezelfde motor, hetzelfde gereedschap voor beheer, beveiliging. Klanten behouden de toegang zoals ze dat nu al doen, via onze interface of via die van Crystal." < BR>

Meer over

Business Intelligence

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Kort: Detectietool voor ai-risico’s, record aan durfkapitaal (en meer)

    Security & Awareness

    Ciso’s slaan alarm: 3 adviezen om ai vóór te blijven

    Innovatie & Transformatie

    Nl-tech geeft acte de présence op Hannover Messe 2026

    Data & AI

    NCSC waarschuwt voor Mythos en andere ai-modellen

    Cloud & Infrastructuur

    EuroNAS als alternatief voor VMware

    Vacature
    Data & AI

    Kort: AFM jaagt op it-experts, Accenture en Google openen soeverein it-centrum (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs