Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Ondernemingen snijden verder in IT-afdelingen

04 maart 2004 - 12:37ActueelGovernance & PrivacyGiarte

Maar liefst 57 procent van de Nederlandse ondernemingen verwacht dat de interne IT-organisatie de komende jaren verder zal worden afgeslankt.

Dit blijkt uit het ’Trendrapport Topmanagement en IT 2004’, van Giarte Media Group dat vandaag wordt gepubliceerd. Het rapport is gebaseerd op een onderzoek onder 164 beslissers op het gebied van IT (met name CIO’s en hoger IT-management) binnen grote Nederlandse ondernemingen.

Het onderzoek schetst een verdergaande verzakelijking van de IT-functie binnen bedrijven. Nog meer dan voorheen wordt naar de return on investment gekeken. Geen middel wordt onbenut gelaten om de efficiency te verhogen. Ook als de interne IT-afdeling hiervoor moet wijken of de decentrale macht van businessunits moet worden gebroken.

De verschillende berichten over een aantrekkende IT-markt ten spijt, zal volgens de deelnemende IT-beslissers het totale IT-budget voor 2004 in de meeste grote Nederlandse organisaties licht dalen of gelijk blijven. Binnen het budget treden echter grote verschuivingen op. Bedrijven kijken vaker naar externe leveranciers om aan een eventuele extra vraag te voldoen. Meer geld zal komend jaar worden gespendeerd aan outsourcing en de aanschaf van pakketsoftware. Dit gaat ten koste van maatwerkontwikkeling en de inhuur van extern personeel, waarop verder bezuinigd zal worden door de meeste ondernemingen.

Er komt geleidelijk weer ruimte voor investeringen in nieuwe systemen, zolang deze aan het verhogen van de efficiency bijdragen. Vooral het aantal EAI- en ERP-projecten stijgt ten opzichte van vorig jaar. Voor een belangrijk deel is dit een vervangingsvraag van bedrijven die nog verouderde versies hebben of op verouderde platformen draaien. Het aantal CRM-projecten daarentegen vertoont een dramatische daling, terwijl ook het aantal kennismanagementprojecten dalende is.

De investeringen in infrastructuur zullen niet stijgen in 2004. Bedrijven zijn uiterst terughoudend met deze investeringen en nieuwe technologische ontwikkelingen als VoIP en wireless technologie krijgen maar langzaam voet aan de grond. Ook investeringen in werkplekautomatisering ter verhoging van productiviteit bij werknemers is nauwelijks aan de orde. Een substantieel deel van de ondernemingen overweegt zelfs bij vervanging van werkplekken de functionaliteit te verminderen om de beheerkosten te verlagen.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    AP gaat ict-leveranciers preventief controleren

    Security & Awareness

    Cyberbeleid gaat veel verder dan techniek

    Security & Awareness

    Cyberbeveiligingswet door Tweede Kamer

    Parkinson studie
    Zorg

    Parkinson-database vraagt om strakke regie op security

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    Cloud & Infrastructuur

    Energie‑intensieve industrie gevaarlijk afhankelijk van Amerikaanse clouds

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs