Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Voorzichtig optimisme klinkt door op Computable Live-debatten tijdens Tine

29 april 2004 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Marco van der Hoeven
Marco van der Hoeven

Op allerlei vlakken moet nog heel veel gebeuren, maar de weg terug is ingezet. Draadloze communicatie heeft een grote toekomst, Nederland heeft volop kansen voor innovatie en ook op het gebied van de werkgelegenheid ziet het er weer beter uit. Dit is de strekking van de drie Computable Live-debatten die vorige week werden gehouden op The ICT & Networking Event.

Logica CMG heeft weer mensen nodig. Na een forse reorganisatie is de ict-dienstverlener op zoek naar medewerkers. Vooral Erp-specialisten zijn moeilijk te vinden. Dit verklaarde Paul Schuyt, ceo van Logia CMG Nederland tijdens het Computable Live ceo-debat tijdens Tine. Gespreksleider Vincent Everts ondervroeg ook Jeanine van der Vlist, ceo van Dell Nederland. Zij kon vertellen dat de economische opleving ook bij haar bedrijf te constateren valt; met name was sprake van een sterk groeiende vraag op de consumentenmarkt. De groei op de zakelijke markt is daarbij vergeleken nog mager, maar Van der Vlist ziet ook daar een toenemende vraag naar vervangingsinvesteringen.
In het eerste Live-debat discussieerden vertegenwoordigers van Orange, Unisys, Nortel en Intel over de toekomst van mobiele communicatie. Zoals te verwachten is die rooskleurig, maar op het gebied van authenticatie en beveiliging moet er nog veel gebeuren. Met name de standaardisering is nog een groot struikelblok voor mobiele communicatie.
Het tweede Live-debat, tussen vertegenwoordigers van IBM, HP, Microsoft en Lucent, leverde nog veel punten op waar met name de Nederlandse overheid het beter zou kunnen doen. Dat geldt bijvoorbeeld voor de regelgeving die innovatieve bedrijven beperkt. Maar ook hier stak het bedrijfsleven de hand in eigen boezem met de opmerking dat standaardisering extra voortvarend opgepakt moet worden.
The ict & Networking Event 2004 gaf een ambivalent beeld te zien. Het aantal bezoekers is fors teruggelopen, met ruim dertig procent van 19.180 in 2003 tot 13.357 dit jaar. Daarmee heeft de neergaande lijn van wat eens de grootste ict-beurs in Nederland was zich doorgezet, ondanks de voorzichtige opleving die nu te zien is in de ict-markt. Die opleving was overigens wel te merken bij de exposanten. Partijen die een aantal jaren terug de veel te breed geworden beurs de rug toekeerden, waren weer aanwezig. Met die exposanten keerde de beurs terug naar zijn oorsprong; het merendeel was gericht op netwerken.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    cryptomixer
    Security & Awareness

    Europol schakelt cryptomixer uit

    Vissen, hengel
    Innovatie & Transformatie

    Alle 13 goed!

    ai logistiek warehousing
    Data & AI

    Kort: Productiever en méér personeel dankzij ai, Prosus haalt investeerder maar Amsterdam (en meer)

    Overheid

    TU Delft en Argaleo ontwikkelen evacuatietool voor Zeeland

    Data & AI

    IFS leidt dans om industriële ai: ‘De volgende revolutie is robotica’

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    66 miljoen voor innovatie met ai

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs