Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Carrière

Specialisten gevraagd (Gijs Hillenius)

17 juni 2004 - 22:00AchtergrondCarrière
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

De ict-sector zoekt weer handjes. Niet zó maar automatiseerders, maar specialisten. Dat blijkt uit de personeelsadvertenties, waarvan het aantal voor het eerst sinds tijden licht stijgt.

In veel advertenties wordt gezocht naar universitair opgeleiden; vraag naar mbo’ers is er nagenoeg niet. Ongetwijfeld zullen er op iedere advertentie nog steeds tientallen reacties komen. Een vacature voor een wo-ict’er zal zonder meer ook moedige hbo-automatiseerders aantrekken.
Vooral de ict-bedrijven zelf lijken te zoeken naar nieuwe collega’s, niet de banken, verzekeraars of andere grote bedrijven. Dat duidt erop dat er weer werk voorhanden is in de sector. En dat is mooi, want het uitblijven van nieuwe opdrachten leidde in de sector tot reorganisaties, ontslagen, faillissementen en stijgende werkdruk bij de achterblijvers.
Automatiseringsbedrijven willen weer groei laten zien en plannen verwezenlijken. En dat kan alleen met nieuw personeel; de huidige medewerkers hebben hun handen vol.
Die nieuwelingen komen voor een lager salaris binnen dan enkele jaren terug, zo meten onderzoekers. Dat is heus niet overal zo. Starters bij onder meer IBM verdienen nog net zoveel als vroeger. Bij andere bedrijven zullen de starterssalarissen ook weer snel op het oude niveau zijn, of zelfs stijgen. Het aantal automatiseerders dat afstudeert bij universiteiten en hogescholen neemt eerder af dan toe. En bij de meeste ict-bedrijven is het zittende personeel al duurder geworden. De ict’ers van nu hebben meer ervaring, zijn inmiddels wat ouder en dus kostbaarder. Een kwestie van vraag en aanbod. < BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Kort: Infoplaza kiest voor Nederlandse wolk, let op valse captcha’s

    Carrière

    BZK trekt alle registers open om klokkenluider Van Oordt te ontslaan

    Carrière

    Reorganisatie bij TomTom treft 200 banen

    Carrière

    Krapte stuwt it-salarissen

    Overheid

    Bemiddelingsservice belandt op het kerkhof van UWV-projecten

    Carrière

    ASML wijkt af van sociaal plan: minder zoektijd boventallige it-managers

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs