Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Componentenherstart voor softwarefouten

29 juli 2004 - 22:00AchtergrondData & AI
Kim Loohuis
Kim Loohuis

Fouten in software kosten de Amerikaanse economie ongeveer zestig miljard dollar per jaar, becijfert het National Institute for Standards and Technology. Falende systemen worden in veel gevallen opnieuw gestart. Dit is echter vaak tijdrovend en kostbaar. Bovendien kunnen gegevens verloren gaan. George Candea, wetenschapper aan de universiteit van Stanford, heeft onderzoek gedaan naar een ‘componentenherstart’.

Candea koppelt dataherstel los van procesherstel en kan daardoor een falende component opnieuw laten starten zonder dat de gebruikte data verloren gaat. In zijn onderzoeksverslag spreekt hij van een ‘microreboot’, een goedkoop proces dat gebruikt kan worden bij de eerste tekenen van falende processen.
Alle software bevat fouten, stelt Candea in zijn rapport. De meeste daarvan zijn moeilijk te vinden en lastig op te lossen. Wanneer deze fouten optreden hebben systeembeheerders niet de tijd om uitgebreide testen uit te voeren. Daarnaast blijkt dat 80 procent van het falen van systemen komt door fouten waarvoor op dat moment geen oplossing beschikbaar is. Volgens Candea zijn veel fouten op te lossen door een herstart, zelfs als de oorzaak onbekend is. Scheiding van proces- en dataherstel voorkomt dataverlies en onvoorspelbare herstarttijden. De componentenherstart levert veel van de voordelen van een complete herstart op, maar is aanzienlijk sneller. Bovendien gaat er minder werk verloren. Daarnaast kan een componentenherstart door de geringe kosten altijd als eerste herstelhulpmiddel worden gebruikt.

Geheugenlekken

In zijn proefopstelling maakte Candea gebruik van Jboss, een open broncode applicatieserver geschreven in Java. Sommige J2EE-applicaties kunnen nu al gebruikmaken van componentenherstarts en hebben slechts geringe aanpassingen nodig. Bij andere J2EE-applicaties moet de manier waarop het programma omgaat met de staat van de sessie los gekoppeld worden van de applicatielogica. Ook moet nagegaan worden of de huidige staat van de sessie spoort met de gedane transacties.
Volledige scheiding van proces- en dataherstel, maakt het mogelijk om ‘microreboots’ te gebruiken in een J2EE-applicatieserver, aldus Candea. Deze componentenherstarts hebben dezelfde resultaten als volledige herstarts, maar zijn minder ingrijpend en stukken goedkoper. Daarnaast zijn geheugenlekken terug te winnen zonder het systeem af te sluiten, waardoor een constante beschikbaarheid gegarandeerd wordt. Volgens Candea kan de componentenherstart-methode de komende drie tot zes jaar in applicaties worden geïmplementeerd.< BR> 
Onderzoeksrapport: http://www.arxiv.org/abs/cs.OS/0406005

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Kort: Ai-cloud­spe­lers dagen hy­pers­ca­lers uit, Nearfield haalt re­cord­be­drag op (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Ai-model met ruim 400 miljard parameters wint Europese ai-competitie

    Data & AI

    Agent als collega: governance is geen bijzaak

    Data & AI

    Copilot Cowork wereldwijd algemeen beschikbaar

    Data & AI

    Wat loopt er mis bij Accenture?

    Data & AI

    Kort: Siemens steekt 6 miljoen in AI4Health, Amsterdam krijgt ai-hub The Stack (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs