Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Salaris ict’er neemt weer langzaam toe

13 augustus 2004 - 08:36ActueelCarrièreDe Breed & Partners

Het salaris van de ICT-er is in het eerste half jaar van 2004 met gemiddeld 2 procent gestegen, financieel-economen zijn er 3 procent op achteruit gegaan. Dit blijkt uit de cijfers van de Bredase Beloningsonderzoeker De Breed & Partners .

“Opvallend is dat de individuele salarisstijging bij financieel-economen hoger is dan bij ict'ers, terwijl de groep het omgekeerde beeld laat zien”, aldus Bas van de Haterd, consultant bij De Breed & Partners. De individuele salarisstijging van een financieel-econoom is ten opzichte van2003 gemiddeld 7 procent, die van een ict'er 5 procent.

Bij de individuele stijging vergelijkt De Breed & Partners het maandsalaris van een individu met. dat van precies één jaar geleden. Bij het gemiddelde vaste salaris van de groep wordt deze beïnvloed door de instroom van starters, de uitstroom van oudere en ontslagen werknemers.

“Een mogelijke verklaring voor dit verschil kan zijn dat bij financieel-economen de oudere, relatief dure, werknemers momenteel uitstromen en deze vervangen worden door jongere economen. Deze krijgen dan wel opslag, maar zitten niet op het niveau van hun voorganger. Hierdoor is er sprake van een stijging van individuele salarissen, maar een daling van het gemiddelde van de groep”, zegt Van de Haterd. “Dit is overigens een trend die we in 2002 en vooral 2003 hebben gezien bij ict'ers, en dus te verwachten was in andere beroepsgroepen.”

De totale beloning van een gemiddelde ict'er is halverwege 2004 44.749 euro, die van de gemiddelde financieel-econoom 40.066 euro. Hierbij moet wel opgemerkt worden dat de gemiddelde ict'er tien jaar werkervaring heeft, terwijl de financieel-econoom gemiddeld negen jaar ervaring heeft.

De opbouw van de beloning heeft wel één belangrijk verschil tussen beide groepen. Daar waar 3 procent van de totale beloning bij een ict'er variabele beloning is en 5 procent de bijdrage van mobiliteit (voornamelijk auto van be zaak), is dit bij de econoom juist omgekeerd.

De trend die De Breed & Partners in het eerste kwartaal van 2004 heeft gerapporteerd zet  dus door, waarbij de groep die het hardst getroffen zijn door de economische teruggang (de ict'ers) het eerst herstelt terwijl voor de economen het einde van de tunnel nog niet zichtbaar is.

Meer over

Arbeidsvoorwaarden

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Beloningen in de ict blijven onder druk staan

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Beloning in ict stijgt ruim 3 procent

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Beloning ict’ers in 2001 6 procent hoger

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Inkomens doe-functies stijgen het hardst

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs