Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

HP vernieuwt sociaal plan

10 februari 2005 - 23:00AchtergrondCarrière
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

De vakbonden en de ondernemingsraad van HP verwachten dat het bedrijf dit jaar een paar kleine reorganisaties doorvoert. Grootschalige veranderingen komen er niet, zeggen bonden, or en het bedrijf zelf.

De drie maakten begin deze week het nieuwe sociaal plan bekend, dat geldt voor 2005. De bonden vragen hun achterban het plan goed te keuren. Ook de ondernemingsraad van HP kan zich in het nieuwe plan vinden. “Het is minstens zo goed als dat van vorig jaar”, aldus vice-voorzitter Pieter Oele.
Ongerustheid is volgens hem niet nodig. Dat benadrukt ook een woordvoerder. “Snijden in personeelsaantallen staat echt niet op stapel”, aldus Jos Baltes. Het oude plan is verlopen, de vervanging is puur procesmatig.

Printerdivisie

Bonden en OR houden echter rekening met kleine personeelsreducties. “Zo’n plan sluit je niet voor niets”, aldus onderhandelaar voor CNV Dienstenbond Maurice Limmen. Zijn FNV-collega Jan Paul Veenhuizen: “HP heeft een sociaal plan afgesloten, omdat het verwacht er een nodig te hebben.” Waar de verschuivingen optreden, weten de bonden niet. Het bedrijf zet in op het verwerven van meer outsourcingsopdrachten. Ook OR-vice-voorzitter Oele houdt rekening met kleine aanpassingen. “Ik lees in de kranten dat de markt voor printerinktvullingen gaat veranderen.”
Het bedrijf voegde in januari de pc- en printer-divisies samen. De daarvoor nieuw benoemde topman, Vyomesh Joshi, wil de winst verhogen door marktaandeel te winnen van concurrent Dell. Plannen voor saneringen zijn er niet. Dat bevestigt ook de Nederlandse woordvoerder Baltes.
HP en vakbonden hebben lang gesoebat over het sociaal plan. De onderhandelingen duurden zeven rondes, schrijft FNV Bondgenoten in een brief aan de achterban. Het heikele punt in de onderhandelingen was de ouderenregeling. Medewerkers ouder dan 53 jaar en twee maanden krijgen ontslagbescherming. Voor medewerkers ouder dan 58 jaar (en meer dan acht jaar in dienst) wordt bij een reorganisatie een pensioenregeling getroffen.
Het nieuwe sociaal plan biedt medewerkers die in het geval van een reorganisatie vrijwillig vertrekken een vergoeding.< BR>

Meer over

Arbeidsvoorwaarden

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Saba, eiland, Caribisch
    ActueelCarrière

    Kort: Postcodes voor Caribisch Nederland, LAI uit Schiedam beste HPE-opleider, Gates fakkelt Musk af

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    OpinieCarrière

    Spoelstra Spreekt: Je baan verdwijnt

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    man kijkt naar het korte nieuwsoverzicht van Computable
    ActueelCarrière

    Kort: Aanvalsdetectie ai-agents, kenniskloof cio’s, overnames Wolters Kluwer, Esprit ICT en Main

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs