Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

3Com zet ambities uiteen

24 februari 2005 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Netwerkleverancier 3Com wil de bovenkant van de markt weer bedienen, naast het huidige thuisveld van middelgrote ondernemingen (sme’s). Het bedrijf benut hiervoor de joint venture met Huawei, het recent overgenomen Tipping Point en wederverkopers.

“Wij hebben een absolute focus op het kanaal”, benadrukt directeur Benelux Rob Rentenaar. Hij legt uit dat 3Com naast de indirecte marktbenadering nog twee voordelen biedt: bedrijfswaarde doordat de producten worden gebaseerd op open standaarden, en een gunstige tco (totale eigendomskosten). Het eerste is waardevol voor de eindgebruiker, het tweede ook voor de wederverkoper die bijvoorbeeld managed services kan aanbieden, redeneert Rentenaar.
De Benelux-directeur erkent dat 3Com de enterprise-markt momenteel weinig bedient. “We zitten nu in het sme (small and medium enterprise – red.) en leveren daar netwerken, ip-telefonie, wireless, wan’s (wide area networks – red.) en beveiliging. Die dingen slaan echter ook aan in de enterprise-sector.” Daarnaast wil 3Com bepaalde zware functionaliteit, onder meer op het gebied van beveiliging en beheer, juist omlaag brengen naar middelgrote en kleinere ondernemingen.

Tipping Point

De recente overname van het Amerikaanse Tipping Point past daarin. Dat bedrijf levert idt-apparaten (intrusion detection) die relatief kostbaar zijn. “Zij zijn groot in de Fortune 500”, geeft Rentenaar aan. Hij zegt dat 3Com die overname heeft gepleegd om zowel Tipping Points marktaandeel als diens technologie.
In eerste instantie wil 3Com deze apparatuur buiten de Verenigde Staten brengen om het op termijn uit te breiden naar de middenmarkt. 3Com zet zijn productportfolio en strategie, inclusief de enterprise-ambities, uiteen voor (potentiële) klanten en partners middels een Emea-roadshow. Deze deed gisteren Nederland aan. < BR>

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs