Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Tippingpoint moet 3Com redden’

31 maart 2005 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

De omzet en het resultaat van 3Com staan onverkort onder druk. De joint venture met de Chinese fabrikant Huawei en de vorig jaar overgenomen specialist in netwerkbeveiliging Tippingpoint hebben het tij nog niet kunnen keren.

Een voor het zoveelste kwartaal op rij gedaalde omzet en een groter dan verwacht verlies vormen het herkenbare decor voor de sanering die netwerkfabrikant 3Com vorige maand doorvoerde. In een officieel memo liet 3Com in februari aan de Amerikaanse beursautoriteit SEC weten dat het concern in februari 220 werknemers in de VS heeft ontslagen. In Engeland en Ierland werden 120 banen geschrapt. De ontslagen waren het resultaat van een herindeling van productteams en besparingen op onderzoek en ontwikkeling. Voor de komende financiële kwartalen reserveert het concern een voorziening van 15 miljoen euro voor deze aanpassing. Het bedrijf is de laatste drie jaar alleen maar gekrompen en heeft naar schatting 37 procent van zijn personeelsbestand de laan uitgestuurd. Er werken nu 1900 mensen bij het bedrijf.

In de min

Vorige week publiceerde het bedrijf een groter kwartaalverlies dan het eerder had aangegeven. Het resultaat kwam uit op een verlies van 53 miljoen dollar. De omzet daalde met 6,2 procent tot 161 miljoen dollar. De medio 2003 begonnen joint venture met Huawei draagt nog niet bij aan een beter resultaat. 3Com schreef in zijn laatste kwartaal twee miljoen dollar verlies af op dit initiatief. In zijn eerste jaar heeft de combinatie een omzet gehaald van 262 miljoen dollar en een nettoresultaat van min vijf miljoen dollar. Belangrijkste wapenfeit is de eerste switch, de 8800. 3Com zegt inmiddels bijna vijftig exemplaren van dit high-end apparaat afgezet te hebben.
Voor het komende kwartaal verwacht 3Com meer van Tippingpoint. Deze specialist in software voor het voorkomen van netwerkaanvallen is recent door onderzoeksbureau Infonetics als de grootste leverancier van deze systemen aangewezen. Op kwartaalbasis realiseerde deze speler een omzet van 13 miljoen dollar. In zijn vooruitzicht op het komende kwartaal benoemt 3Com Tippingpoint toch als de voornaamste activiteit die de netwerkfabrikant uit het moeras kan trekken.

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    ‘Soevereine cloudoplossingen bieden veel kansen’

    ActueelCarrière

    Atos presenteert strategisch en transformatieplan voor 2028

    Jacob Spoelstra betwisten
    MagazineCloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Achterhaald

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Optics11 haalt miljoenen op voor beveiliging zeekabels

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: WBSO populair bij ict-bedrijven, 6 cloudtrends Gartner, EU-alternatief voor CVE-database VS

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs