Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Kaspersky treedt toe tot de Microsoft VIA

20 maart 2006 - 16:30ActueelIT Strategy & GovernanceKaspersky Lab

Kaspersky Lab, internationaal ontwikkelaar van content security oplossingen met geavanceerde anti-virus, anti-spyware, anti-spam, en firewall mogelijkheden, is toegetreden tot de Microsoft Virus Information Alliance (VIA): een internationale programma voor het delen van informatie over virussen en andere kwaadaardige codes.

De alliantie is een samenwerking tussen de top-10 spelers in de antivirus-markt en Microsoft. Het VIA-programma is een effectief middel om virusnieuws en technische informatie te delen. Het belangrijkste doel van het programma is om gebruikers van Microsoft producten tijdig te informeren over nieuwe virusdreigingen.

Kaspersky Lab zal, als lid van de Microsoft VIA, informatie delen over alle gedetecteerde kwaadaardige codes. De informatie zal bestaan uit: het bereik en de snelheid van virusverspreidingen, doelgerichte aanvallen en de wijze waarop gebruikers virusinfecties kunnen voorkomen.

"De malware industrie heeft recentelijk grote veranderingen ondergaan. Virusschrijvers werken nauwer samen en individuele vandalisme acties maken plaats voor georganiseerde misdaadorganisaties. De inzet van kwaadaardige codes voor financieel gewin heeft tot een enorme toename van virusverkeer geleid. Het aantal nieuwe virussen dat elke dag wordt geïdentificeerd ligt momenteel boven de 150, terwijl dit een jaar geleden nog minder dan de helft was. Aangezien de meeste virussen worden geschreven voor Windows platformen zal het delen van dit soort informatie het beveiligingsniveau voor op Windows gebaseerde PC’s vergroten," aldus Eugene Kaspersky, hoofd van het Kaspersky Lab Antivirus Onderzoek.

Microsoft is erg tevreden met de samenwerking met Kaspersky Lab en de andere VIA-leden. Op deze wijze kunnen wij klanten de juiste informatie bieden om zich te beschermen tegen kwaadaardige bedreigingen. Beveiliging is een belangrijke zaak voor de gehele industrie en Microsoft werkt daarom nauw samen met haar partners om de beveiliging voor alle computergebruikers te verbeteren", aldus Stephen Toulouse, security program manager van het Security Response Center bij Microsoft Corp.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    EDIC EU digitaal
    IT Strategy & Governance

    EU wil eigen it-branche ruim baan geven bij openbare aanbestedingen

    Rabobank
    AI Agents

    Rabobank: agentic ai verandert het werk van engineers enorm

    De overstap #8
    Soevereiniteit

    Open source alleen maakt nog niet digitaal soeverein

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    IT Strategy & Governance

    To­mor­row­land 2026: uitverkocht festival is magneet voor online fraude

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs