Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Slecht beheer ongestructureerde content brengt compliance initiatieven in gevaar

30 maart 2006 - 10:183 minuten leestijdActueelGovernance & PrivacyFileNET

FileNet Corporation (Nasdaq: FILE), marktleider op het gebied van Enterprise Content en Business Process Management-oplossingen, presenteert de resultaten van een onderzoek naar compliance strategieën binnen Europese organisaties. Respondenten zijn Chief Information Officers (CIO’s) en IT-directeuren van onder andere productie-, olie- en gasbedrijven en organisaties in de verzekerings-, telecom- en financiële dienstverleningbranche. Hoewel bijna 80 procent van de respondenten het belangrijk vindt content te kunnen archiveren, achterhalen en raadplegen als onderdeel van hun compliance-strategie, is 36 procent hier niet toe in staat.

Het beheer van ongestructureerde content baart de ondervraagden de meeste zorgen. De meerderheid kan e-mail, voice- of instant berichten niet opslaan, terugvinden of raadplegen. Opvallend, want 58 procent zegt dat een e-mailbericht soms het enige record met relevante bedrijfskritische informatie is waarover zij beschikken.

Uit het onderzoek blijkt dat organisaties e-mails snel moeten kunnen terugvinden om contractuele bepalingen (58 procent), het aan een klant gegeven advies (37 procent) of specifiek communicatieverkeer van medewerkers bij een bepaalde gebeurtenis of geschil (35 procent) te kunnen achterhalen. Veel respondenten zeggen hierin te worden belemmerd, omdat het oorspronkelijke onderwerp van een e-mailstroom niet overeenstemt met het uiteindelijke onderwerp (52 procent), de vereiste informatie in een bijlage staat in plaats van in het e-mail bericht zelf (47 procent) of e-mails niet consistent zijn opgeslagen (42 procent).

Fysieke documenten

Het beheer van fysieke documenten is in veel bedrijven eveneens problematisch. 71 procent van de ondervraagden meent dat het opzoeken en terugvinden van informatie te lang duurt, hetgeen ten koste gaat van de productiviteit.

Meerdere content repositories

Hoewel verschillende wet- en regelgeving organisaties verplichten hun documenten voor audit doeleinden te bewaren of de manier waarop documenten als onderdeel van een bedrijfsproces worden gebruikt te monitoren, geeft 61 procent van de ondervraagde organisaties aan niet te kunnen voldoen aan die compliance-eisen wanneer documenten in meerdere repositories zijn opgeslagen.

Derk-Jan Brand, Country Manager Benelux bij FileNet stelt: “Dit onderzoek laat zien dat veel Europese organisaties hun content management strategieën grondig moeten herzien. Niet alleen om te garanderen en aan te tonen dat ze (blijven) voldoen aan wet- en regelgeving, maar ook om hun productiviteit te verhogen. Het is essentieel dat organisaties oplossingen implementeren waarmee zij gestructureerde én niet-gestructureerde content binnen meerdere content repositories kunnen opzoeken en terugvinden en waarmee ze die content in samenhang met de specifieke bedrijfsprocessen kunnen bekijken.”

Over het onderzoek

Het onderzoek – uitgevoerd door het Engelse IT-marketing consultancybureau Vanson Bourne (www.vansonbourne.com) – werd eind 2005 gehouden in de Benelux, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland en Italië.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    OpinieData & AI

    Is Amerikaanse ai straks nog bruikbaar?

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Digitale soevereiniteit: hype of noodzaak?

    Systeemfalen
    ActueelSecurity & Awareness

    NCTV brengt vier belangrijke dreigingen in kaart

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Odin Groep blijft groeien, pdf’s meest gebruikt voor merkimitatie (en meer)

    DigiD
    ActueelGovernance & Privacy

    Zorgsector stokt door kwakkelende DigiD

    ActueelGovernance & Privacy

    Kort: Main neem Xait over, Microsoft patcht actieve hack, veel meer netwerkbeheerders gezocht (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs