Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Software Developer Kit voor Digital Negative Specification van Adobe nu beschikbaar

19 april 2006 - 10:17ActueelGovernance & PrivacyAdobe

Adobe Systems Incorporated presenteert vandaag de Software Developer’s Kit (SDK) voor de Digital Negative Specification (DNG). De DNG is een initiatief voor het creëren van een universeel bestandsformaat, waarmee workflow- en archiveringsproblemen opgelost kunnen worden. Adobe’s DNG SDK ondersteunt het lezen en schrijven van DNG-bestanden en maakt het daarnaast mogelijk om DNG-gegevens te converteren naar een formaat dat gemakkelijk weer te geven of te bewerken is door grafische applicaties. DNG SDK dient als een belangrijk vertrekpunt voor het toevoegen van DNG-ondersteuning aan grafische applicaties en maakt het voor camerafabrikanten mogelijk om DNG-ondersteuning toe te voegen aan hun apparatuur.

“Ondersteuning voor DNG wordt steeds vaker een belangrijke aankoopoverweging voor professionele fotografen die op zoek zijn naar een nieuwe camera,” zegt Deborah Whitman, vice president product management van Digital Imaging bij Adobe. “Onze Software Developer Kit maakt het veel eenvoudiger voor ontwikkelaars en camerafabrikanten om DNG-ondersteuning te testen en implementeren in hun producten. Wij willen ervoor zorgen dat fotografen gemakkelijk kunnen werken met RAW-bestanden en de zekerheid hebben dat hun beeldmateriaal ook in de toekomst veilig gearchiveerd en bruikbaar is.”

DNG ontwikkeling

Volgens een recent onderzoek van InfoTrends onder 1.754 professionele fotografen gebruikt meer dan 18 procent van hen DNG als onderdeeel van hun beeldbewerkingstraject. Camerafabrikanten, softwareproducenten en professionele fotografen zijn er van overtuigd dat alle cameras, zelfs de specialistische modellen, DNG-ondersteund kunnen worden in de toekomst. De technologie neemt drempels weg bij het kopen van een nieuwe camera en geeft fotografen intussen het vertrouwen dat hun digitale werk veilig wordt gearchiveerd en toegankelijk blijft, ook na jaren van digitale evolutie.

DNG is ontworpen om alle voordelen van RAW-bestanden te kunnen bieden, maar dan zonder de kosten, moeite en zorgen die het gebruik van andere opslagmethodes wel met zich meebrengen. Door het gebruik van de DNG-standaard kunnen fabrikanten hun cameratests en -ontwikkeling vereenvoudigen en hun klanten voorzien van meer flexibiliteit in hun werktraject. En intussen behouden zij zelf de mogelijkheid tot productdifferentiatie met gepersonaliseerde metadata. Softwarefabrikanten die DNG ondersteunen krijgen door de gratis Adobe DNG Converter ineens toegang tot meer dan 100 cameramodellen, naast de groeiende lijst van camera’s die standaard DNG-ondersteund worden.

Prijzen en beschikbaarheid

De DNG SDK is gratis te downloaden via www.adobe.com/dng.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    UWV houdt geloof in dreigend it-fiasco: BMS

    Falen, fiasco, vallen, mislukt
    Overheid

    Een nieuw, uniek ict-dieptepunt bij het UWV

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    shutterstock_2339929885 TippaPatt 16x9
    Zorg

    ChipSoft bijt in het stof tegen noordelijke ziekenhuizen

    shutterstock_2726036819 Ivan Marc
    Data & AI

    Kort: EU-regeldruk leidt tot id-hub, Gartner verwacht groei wereldwijde it-bestedingen (en meer)

    Security & Awareness

    Tweede Kamer wil DigiD-beheer bij Solvinity weghalen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs