Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Qurius boekt forse omzet- en winstgroei in het eerste halfjaar van 2006

20 juli 2006 - 08:084 minuten leestijdActueelGovernance & PrivacyQurius

Dankzij een zeer goed tweede kwartaal nam de omzet van Qurius N.V. over het eerste halfjaar van 2006 met 49% toe tot 22,2 miljoen euro (versus dezelfde periode in 2005: 14,9 miljoen). Het bedrijfsresultaat was 2,4 miljoen euro (exclusief het verkoopresultaat van Magnus Management Consultants van 0,6 miljoen euro) versus 1,2 miljoen euro in het eerste halfjaar van 2005. Qurius behaalde een nettowinst van 2,1 miljoen euro (eerste halfjaar van 2005: 0,7 miljoen).

In het eerste halfjaar werd het bedrijfsprofiel als Microsoft-specialist verder aangescherpt en de naamswijziging doorgevoerd van Magnus Holding N.V. in Qurius N.V. Deze strategieaanpassing leidde tot de verkoop van Magnus Management Consultants in juni 2006. Een opvallende opdracht in het eerste halfjaar was die van FNV Bondgenoten. Deze vakcentrale gaat bedrijfsbreed een nieuw – zoveel mogelijk uit standaardtools en -technologieën van Microsoft opgebouwde totaaloplossing – invoeren. Alle business lines van Qurius werken mee aan de realisatie van deze opdracht, één van grootste ‘Microsoft Integrated Innovation’-projecten in Nederland. In juni bestelde een recordaantal van 20 nieuwe klanten branchespecifieke bedrijfssystemen bij Qurius Business Solutions. Dit zijn deels gezamenlijke opdrachten voor meerdere business lines.

De omzet van Qurius Business Solutions in het eerste halfjaar van 2006 was 13,0 miljoen euro (H1 2005: 9,4 miljoen). Daarvan was de toegevoegde waarde (omzet minus inkoop software, onderhoudskosten en extern ingekochte uren) 10,2 miljoen euro (H1 2005: 7,2 miljoen). EBIT was 2,2 miljoen euro (H1 2005: 1,1 miljoen). De omzet van Qurius Advanced Solutions bedroeg 2,4 miljoen euro (H1 2005: 1,1 miljoen). EBIT was 0,5 miljoen euro (H1 2005: 0,2 miljoen). Qurius Infrastructure Solutions realiseerde een omzet van 3,5 miljoen euro (H1 2005 vanaf 1 april: 1,0 miljoen). De halfjaarcijfers zijn nog inclusief de activiteiten van Magnus Management Consultants. Magnus droeg 3,2 miljoen euro omzet (H1 2005: 3,3 miljoen) bij met een EBIT van 0,4 miljoen euro (H1 2005: 0,3 miljoen).

EBIT was 3,1 miljoen euro (H1 2005: 1,2 miljoen). Dit is inclusief een bate op de verkoop van Magnus van 0,6 miljoen en 0,6 miljoen holdingkosten (H1 2005: 0,2 miljoen). De financiële baten en lasten bedroegen 0,1 miljoen euro negatief. De winst voor belastingen was 3,0 miljoen euro (H1 2005: 1,1 miljoen). De belastinglast was 0,9 miljoen euro (H1 2005: 0,3 miljoen). Het resultaat na belastingen is 2,1 miljoen euro (H1 2005: 0,7 miljoen).

Het balanstotaal bedraagt 23,1 miljoen euro en het groepsvermogen 14,0 miljoen. De stijging van het vermogen komt voor 2,1 miljoen euro door het behaalde resultaat. Daarnaast heeft Qurius aandelen in eigen bezit verkocht met een opbrengst van 0,5 miljoen euro.

De kasstroom uit operationele activiteiten bedroeg 1,4 miljoen euro, voornamelijk veroorzaakt door het behaalde resultaat en een investering in werkkapitaal. De kasstroom uit (des)investeringsactiviteiten was nagenoeg nihil. De investeringen in activa van 0,5 miljoen euro werden gecompenseerd door de deconsolidatie van de activa van Magnus Management Consultants. De kasstroom uit financieringsactiviteiten bedroeg 0,6 miljoen euro negatief, voornamelijk vanwege het aflossen van de langlopende lening en afname van het gebruik van de kredietfaciliteit voor 1,1 miljoen euro. Dit is voor 0,5 miljoen euro gecompenseerd door verkoop van Qurius-aandelen in eigen bezit.

Na de verkoop van Magnus Managements Consultants telt Qurius op 30 juni 2006 263 medewerkers (30 juni 2005: 308, waarvan 80 bij Magnus Management Consultants). De verdeling over de business lines is als volgt: 196 medewerkers bij Qurius Business Solutions (30 juni 2005: 164), 32 bij Qurius Infrastructure Solutions (30 juni 2005: 33) en 32 bij Qurius Advanced Solutions (30 juni 2005: 30).

“Onze verscherpte profilering heeft de afgelopen maanden haar waarde al aangetoond, getuige het behaalde resultaat, de goedgevulde pijplijn en de spreiding van projecten over de verschillende business lines. Ook zijn in het eerste halfjaar zijn de marges op het gewenste niveau gekomen. In het tweede halfjaar zullen we investeren in werving en behoud van medewerkers en versterking van onze Microsoft-solutions en –services. Verder kijken we actief naar mogelijke acquisities die bijdragen aan het realiseren van onze strategische doelen. Op basis van de resultaten van het eerste halfjaar en de bekende pijplijn verwachten we over heel 2006 een forse groei van het nettoresultaat ten opzichte van 2005”, aldus Fred Hermans, Chief Executive Officer van Qurius.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    Europa
    ActueelGovernance & Privacy

    Een nieuw cybersecuritymodel: Europa aan zet

    ActueelGovernance & Privacy

    Brancheorganisaties lanceren uniforme NIS2-tool na wildgroei aan checklists

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft blokkeert e-mail hoofdaanklager Internationaal Strafhof

    Remko Reinders alegemeen directeur Salesforce Nederland
    AchtergrondData & AI

    Salesforce NL: Technologie ai-agents is volwassen, nu komt het op durf aan

    OpinieData & AI

    Financiële risico’s beoordelen met ai: goed idee?

    ActueelGovernance & Privacy

    Deze 10 initiatieven zijn het weerbaarst!

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs