Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Oracle breidt bpm-aanbod uit met ARIS-platform

14 augustus 2006 - 08:453 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieIDS Scheer NederlandOracle
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Oracle heeft het ARIS-platform van IDS Scheer opgenomen in zijn business process management-portfolio (bpm). Op basis van deze oplossingen wil het bedrijf de complete bedrijfsprocescyclus – van modelleren en simulatie tot en met inzet en optimalisatie binnen heterogene it-systemen – mogelijk maken.

Volgens de overeenkomst gaat Oracle zijn Oracle Business Process Analysis Suite leveren op basis van het ARIS-platform van IDS Scheer. Deze suite is een aanvulling op bestaande, op standaarden gebaseerde bpm-producten, zoals Oracle SOA Suite en Oracle BPEL Process Manager. De suite is inzetbaar in combinatie met Oracle en andere applicaties, en biedt businessanalisten en businessarchitecten modelleer-, simulatie- en publicatieopties. De Oracle-suites werken samen met de Oracle-applicatiebundels, waaronder Oracle E-business Suite en PeopleSoft- en Siebel-applicaties van Oracle. Deze zijn alle te gebruiken om bedrijfsprocessen voor Oracle Fusion Applications te modelleren en uit te voeren.

Met op standaarden gebaseerde bpm-technologieën kunnen organisaties bedrijfsprocessen bouwen, aanpassen en optimaliseren om zo hun concurrentievoordeel te vergroten. Bovendien voldoen ze dan eenvoudiger aan regelgevingeisen en verbetert de operationele efficiency. De complementaire technologieën van Oracle en IDS Scheer verbeteren het begrip van processen en versnellen het documenteren en aanpassen ervan, zodat ze sneller inspelen op veranderende businessbehoeften en it-eisen. Deze mogelijkheden maken beheersbare procesautomatisering en optimalisatie mogelijk via gedeelde metadata en een repository. Hierdoor worden wijzigingen in de Business Process Execution Language-laag (BPEL) automatisch in de ontwerp- en modelleerlaag verwerkt en vice versa.

"Samenwerking met een leverancier die in staat is om diverse componenten te integreren in een bpm-suite, biedt organisaties grote voordelen", zegt Jim Sinur, vice-president en analist van Gartner. "Deze integratie biedt maximale roi door hergebruik, minimaliseert beheerkosten en voorkomt fouten door gebruik van diverse technologieën. Diepgaande integratie vindt plaats op repository-niveau. Klanten moeten het integratieniveau van bpm-oplossingen dan ook goed onderzoeken."

"Het modelleren van bedrijfsprocessen is een kernonderdeel van elk bpm-initiatief", zegt Dr. Wolfram Jost, lid van de raad van bestuur en directeur Product Division van IDS Scheer. "Onze gezamenlijke klanten hebben ons naar deze integratie van best-of-breed-technologieën geleid. We hebben onze ervaring met Oracle bpm-initiatieven ingezet voor de nieuwe Oracle Business Process Analysis Suite op basis van ARIS. Hierdoor kunnen Oracle-klanten procesgebaseerde softwareconfiguraties en SOA's naadloos implementeren. Met Oracle als strategische reseller van ARIS kunnen we dit grote marktpotentieel optimaal benutten."

Amlan Debnath, vice-president Server Technologies van Oracle: "Organisaties gebruiken steeds vaker bpm-platforms als Oracle SOA Suite om hun flexibiliteit te vergroten en aan regelgeving te voldoen. Samen met IDS Scheer bieden we de enige open, op standaarden gebaseerde bpm-oplossingen die voldoen aan de eisen van businessanalisten en ontwikkelaars."

Oracle Business Process Analysis Suite is vanaf de herfst breed beschikbaar. Kijk voor meer informatie op www.oracle.com/goto/bpm.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ai cyclotron
    Innovatie & Transformatie

    Techsamenwerking in gevaar: Florida plaatst Nederlandse universiteiten op zwarte lijst

    ICT & Logsitiek
    Data & AI

    ICT&Logistiek: Ai en digitale weerbaarheid sturen toekomst

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Koningin Maxima en Philips ceo Roy Jakobs AVG
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Koningin Máxima opent Philips-hoofdkantoor, kredietrapporteur verlaat het land door AVG (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    satellietcommunicatie ai
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederlandse ai-plannen ambitieus maar kwetsbaar, veel satellietverkeer onversleuteld (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs