Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Open source en sandalen

25 augustus 2006 - 07:17OpinieSoftware & Development
Ferdinand Sennema
Ferdinand Sennema

Het ‘sandalen-en-paardenstaart imago’ speelt de open source-gemeenschap parten. ‘Die mensen kun je toch niet serieus nemen’, zie je de strak-in-het-pak ict-manager denken.

Wat dat betreft zou de ict-manager een voorbeeld moeten nemen aan autoverkopers. Niet wat pakken betreft, maar wel op het gebied van mensenkennis. Autoverkopers van de duurdere merken gaan allang niet meer af op het uiterlijk van de potentiële koper. Een vale spijkerbroek of een schreeuwerig Hawaï-shirt zegt niets over de portemonnee van de klant. Integendeel, mensen met veel geld hebben er geen behoefte aan een schijn op te houden.

Ontwikkelaars binnen de os-gemeenschap houden zich ook niet zo bezig met uiterlijkheden. Ze gaan prat op slimme algoritmes, platformonafhankelijkheid en open standaarden, maar dat is een weinig zakelijke benadering. Een bedrijf of overheidsdienst wil zekerheid en betrouwbaarheid, pas dan omarmen ze open source. Dat geldt niet alleen voor de producten, maar ook voor de uitstraling. Gelukkig zijn er steeds meer grote ict-wederverkopers en fabrikanten die os-applicaties aanbieden als onderdeel van een totaaloplossing. Dat is een goede ontwikkeling: de kracht van duizenden ontwikkelaars binnen de internetgemeenschap gecombineerd met de kennis, ondersteuning en uitstraling van gerenommeerde ict-bedrijven.

Zelf ben ik ook helemaal gezwicht voor open source. Na vijftien jaar VNU, waarvan de laatste 1,5 jaar Computable, ga ik verder als zelfstandig ondernemer. Een onderneming, ook al is het een heel kleine, ontkomt niet aan een goede website, dus ben ik ook al maanden in de weer met PHP, mySQL en Joomla. Mijn opvolger bij Computable is de huidige adjunct-hoofdredacteur: Alex Beishuizen. Hem wens ik veel succes, en ik kom u ongetwijfeld tegen op een Computable Seminar, een beurs of onze Computable Award-uitreiking op 12 oktober.

Ferdinand Sennema,

zelfstandig ondernemer

Meer over

BesturingssystemenOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    ActueelSoftware & Development

    Rodeo Software-oprichter Vos veroordeeld tot 63 mln schadevergoeding

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo, ASR in zee met Outsystems (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Centric verkoopt Belgische detachering (en meer)

    toetsenbord met security-icoontjes in de vorm van sloten die open en dicht zitten.
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: European Security Program Microsoft, Atos ondersteunt Nations League, ai-assistent in A&H-winkels (en meer)

    ActueelSoftware & Development

    Kort: 10 miljoen voor Wuunder, TCS kennispartner verzekeraars, Frans factuurplatform naar Benelux (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Grote Ierse aankoop Wolters Kluwer, VirtualMetric haalt 2,25 miljoen op, nieuwe directeur Calco (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs