Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Fujitsu-Siemens sluit mogelijk Duitse fabriek

15 november 2006 - 23:30ActueelWerkplek & BeheerFujitsu Siemens Computers
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Fujitsu-Siemens Computers doet dienst als 'laatste der mohikanen', in die zin dat het de enige grote ict-leverancier is waarvan de beslissings- en productiecentra nog steeds in Europa gevestigd zijn.

Wat er enkele maanden geleden met het andere joint-venture van de Siemens-groep, mobiele telefoonproducent BenQ Mobile, is gebeurd, is echter bekend. Het ene bedrijf is niettemin het andere niet en Fujitsu-Siemens speelt op een heel ander terrein. Maar ceo Bernd Bischoff sluit de optie van een sluiting van de Augsburgse vestiging niet uit. “We onderhandelen met de vakbonden over maatregelen om onze concurrentiekracht te verhogen. Er is sprake van over te stappen van een wekelijks werkritme van 35 uur naar 40 uur,” vertrouwde de baas van Fujitsu-Siemens een journalist van het Belgische Datanews tijdens een exclusief interview toe, in de marge van het jaarlijkse VisIT-event van de constructeur. “Het is duidelijk dat we hier willen blijven en ik ben erg optimistisch dat we een akkoord zullen bereiken voor Kerstmis. Maar als dat niet het geval is, kunnen we een verhuis niet uitsluiten.”
Fujitsu-Siemens heeft voor het eerst de omzetkaap van 3 miljard euro gerond in het eerste kwartaal van 2006. Op een markt waar de marges zwaar onder druk staan heeft het bedrijf een operationele winst behaald van 18 miljoen euro, verminderd met de bijzondere kost van 14 miljoen euro voor de herstructurering. De groep heeft besparingen aangekondigd die ook invloed zullen hebben op het personeel.
België blijft gespaard van de herstructureringen. Het personeelsbestand van het Belgische filiaal van Fujitsu-Siemens (momenteel werken er 125 mensen) gaat trouwens zowat verdubbelen ten gevolge van de integratie van de afdeling ‘product-related services’ van Siemens Business Services (SBS), die bij ons een honderdtal mensen telt. Die integratie, die zes maanden geleden door het moederbedrijf werd aangekondigd, moet bij ons volgende lente zijn afgerond. “De integratie wordt in België vereenvoudigd door het feit dat Fujitsu-Siemens en de bewuste afdeling van SBS al erg dichtbij elkaar stonden, niet alleen geografisch (ze zijn buren, nvdr),” legt Dirk De Waegeneire, vice-president van Fujitsu-Siemens voor Benelux.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    printer cartridge
    Werkplek & Beheer

    Afgerond hoekje beslissend in jarenlange strijd tussen HP en 123inkt

    Innovatie & Transformatie

    Schaeffler wint Hermes Award 2026 voor hulp­plat­form humanoïde robots

    Cloud & Infrastructuur

    Sharp bundelt Europese it-activiteiten in divisie Sharp DX

    shutterstock_2482811801 Panchenko Vladimir 16x9
    Carrière

    Kort: werknemer baalt van legacy-it, klanten ‘daten’ met nep­pro­fie­len (en meer)

    Data & AI

    Wikipedia doet ai in de ban

    Werkplek & Beheer

    Easy Office Online stroomlijnt werkprocessen bij FGN

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs