Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

The Long Tail

23 januari 2007 - 09:22ChannelCloud & InfrastructuurHDS
Redactie Computable
Redactie Computable

Weinig van veel is soms beter dan veel van weinig. Snapt u dit nog? Dan heeft u wellicht ook het boek ‘The Long Tail’ gelezen. Dit momenteel zeer populaire marketingboek zegt dat met de komst van het internet nu nagenoeg elk product, voor elke niche rendabel te verkopen is. Neem de boekhandel. Kan een traditionele winkel zich alleen veroorloven de 1000 best lopende titels in het assortiment te hebben, een online shop kan er rustig veel meer (virtueel) op voorraad hebben, ook al verkopen ze er maar één of twee exemplaren per jaar van. 10.000 titels die één keer verkocht worden is toch lucratiever dan 1000 titels die elk vijf keer verkocht worden. Als je op de verticale as het aantal verkochte boeken zet en op de horizontale as de titels, dan krijg je een grafiek met een naar rechts bijna oneindig lopende curve: ‘the long tail’.

Niches bloeien als nooit tevoor, want vele kleintjes maken één grote. Datzelfde principe zien we eigenlijk ook terug in het zaken doen met het mkb. Storage leek lange tijd synoniem met grote hoeveelheden data en daarmee met grote bedrijven. Kleine bedrijven begonnen met een harde schijf, daarna twee en daarna andere vormen van direct attached storage. Alleen ook binnen mkb-bedrijven tellen de kleine beetjes op. Meerdere DAS-systemen bij elkaar nemen inmiddels al heel veel plek in en zijn bijna niet meer te beheren. Network attached storage is ondertussen gemeengoed in het mkb. Ook storage area networks zijn in het mkb sterk in opkomst. Voor resellers werkt het model ook: lange tijd leek het lucratiever om vijf grote systemen te verkopen aan grote klanten, maar wellicht is het beter dertig systemen te verkopen aan evenzoveel kleine klanten? De reseller wordt hierbij nog eens geholpen door het feit dat geavanceerde storage ook nog eens jaarlijks 30 procent in prijs zakt (http://blogs.hds.com/hu/) en meer en meer modulair beschikbaar. Ook daarvoor geldt dus weer: veel gekoppelde kleine systemen en modules maken één grote. Less is more. The Long Tail werkt dus ook voor resellers in het mkb. Er breken mooie tijden aan.

Rein de Jong
Channel manager Hitachi Data Systems

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Soevereine cloud: regie behouden

    Hoe krijg je grip op data, compliance en continuïteit in een geopolitieke realiteit

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Van mobiel naar megatech: MWC26 trekt 105.000 bezoekers en 2.900 exposanten

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    Security & Awareness

    Kort: ProRail beveiligt spoor zee met Genetec, Databricks wil in Amsterdam naar 1000 employees (en meer)

    Security & Awareness

    MWC26: Fraude-explosie dwingt telecomsector tot harde veiligheidsaanpak

    Overheid

    Gemeenten werken aan nieuwe massaovereenkomst met Microsoft

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Einde van de budgetlaptop: geheugen te duur geworden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs