Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Interoperabiliteit is volgende golf bij Microsoft

28 februari 2007 - 08:55ActueelInnovatie & TransformatieMicrosoft
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Bij Microsoft lijkt de ontwikkeling van het bedrijf steeds in golven te gebeuren. Zoals Bill Gates in 1995 de richting van het web insloeg, zoals 4 jaar geleden het security-initiatief van start ging, zo is sinds 2006 ‘interoperabiliteit’ dé focus van Microsoft.

Het initiatief wordt samen getrokken door Tom Robertson, general manager interoperabilty & standards, en Jean Paoli, general manager interoperability & xml architecture. Zij verdelen onder elkaar respectievelijk het 'corporate' en het technologische aspect van dit initiatief. Data News sprak met beide heren.

Het boegbeeld van het initiatief is momenteel de standaardisering van OpenXML – nu als ECMA standaard, maar allicht binnenkort ook als ISO-standaard – als basis voor een rijk bestandsformaat. In de specificatie moeten immers aspecten van tekst, maar ook presentaties, rekenbladen en dies meer, maximaal kunnen worden beschreven.

Voor Tom Robertson is een sleutelaspect hiervan de mogelijkheid om op nieuwe manieren data uit te wisselen binnen en tussen bedrijven. Jean Paoli benadrukt daarbij dan weer de mogelijkheid voor bedrijven om hun eigen dataschema's 'natively' te vertalen in OpenXML schema's.

Wat odf, pdf-a en andere documentformaten betreft, stelt Microsoft dat er ruimte is voor verschillende formaten en dat het bedrijf zowel met klanten als leveranciers samenwerkt om real-life scenario's te ondersteunen. Microsoft doet hierbij een beroep op verschillende vormen van samenwerking, gaande van commerciële overeenkomsten, een community-aanpak, het beschikbaar stellen van tools en informatie, tot en met het aanbieden van elementen als officiële standaard. Robertson hamert erop dat Microsoft sinds eind 2005 al heel wat stappen inzake interoperabiliteit heeft gezet en dat het bedrijf "moet worden beoordeeld op zijn daden."

Daar zal allicht gelegenheid genoeg toe zijn, want Microsoft stelt dat het tevens meer informatie zal beschikbaar maken aan derden met het oog een nauwere integratie in de 'collaborative' mogelijkheden van het nieuwe Office-pakket (in combinatie met SharePoint, etc). Immers, als Microsoft dat niet zou doen, creëert het bedrijf eenvoudigweg een nieuwe vorm van non-interoperabiliteit, op een hoger niveau dan het bestandsniveau.

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    Google zet alles op Gemini Enterprise: ambitie, architectuur én een leger consultants

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van Max en Vera

    Carrière

    Kort: Fujitsu en Carnegie Mellon onderzoeken fysieke ai, Broeders nieuwe ciso Rijk (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Space datacenters blijven voorlopig sciencefiction

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs