Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Cisco start nieuw mkb-offensief

03 april 2007 - 21:044 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurCisco

Cisco heeft aan zijn mkb-partners het nieuwe VoIP-productportfolio Cisco Smart Business Communications System (SBCS) gepresenteerd. Daarnaast heeft Cisco de SMB Select Certification en SMB Specialization in het leven geroepen.

Dit maakte Cisco's channelbaas Keith Goodwin (foto) bekend op de eerste dag van de Cisco Partner Summit 2007 in Las Vegas, waar ruim 2500 partners aanwezig zijn. Goodwin vertelt: "Er liggen voor partners nog heel veel groeikansen in het mkb, waar we oplossingen verkopen aan bedrijven die 5 tot 249 werkplekken hebben. Wereldwijd is dat een markt met 25 miljoen klanten. Cisco en zijn partners moeten daarom inspelen op deze groeimarkt. Dat moet wel, omdat het aandeel van de wereldwijde it-uitgaven in het mkb groter wordt dan de it-uitgaven die door enterprise klanten wordt gedaan. De mkb markt wordt binnenkort de grootse groeimarkt."

Rick Moran, vice president solutions marketing bij Cisco, zegt dat voor de mkb de Cisco Smart Business Communications System (SBCS) is ontwikkeld. "Dit is een geïntegreerde oplossing voor data, spraak, video, wireless en security. Het is een ‘plug and play' oplossing. De Smart Business Communications System bestaat uit een aantal nieuwe producten. De Cisco UC 500 Series is inzetbaar voor Unified Communications en als netwerkplatform. De UC 500 is geschikt voor 8 tot 16 gebruikers en heeft een wireless access point. Verder is er een Power over Ethernet (PoE) switch, de Catalyst Express 520. Voor wireless gebruik is er de Cisco 521 Wireless Express Access Point en de 526 Cisco Wireless Express Mobility Controller. Andere producten in dit productportfolio zijn nieuwe Cisco IP Phones en oplossingen voor thuiswerkers."

De producten worden geleverd met een pakket voor systeembeheer. Deze bestaat uit de Cisco Smart Assist, een plug en play oplossing met automatische configuratie. Verder is er de Cisco Configuration Assistent, een desktop beheersconsole, en de Cisco Monitor Manager & Director. Cisco heeft verder Business Application Connectors beschikbaar gesteld, zoals de Cisco Unified Communications CRM Connectors voor business applicaties van Microsoft Dynamics CRM, Salesforce.com en binnenkort ook SAP. Ook werkt de nieuwe Cisco SMB-oplossing met Microsoft Outlook. Om verticale en horizontale applicaties te koppelen aan de Cisco Smart Business Communications System is er de IPsmartsuite, bijvoorbeeld voor gebruik in de gezondheidzorg, juridische dienstverlening, retail en manufacturing.

Andrew Sage, senior director worldwide channels marketing bij Cisco zegt dat de mkb producten geheel via de channel worden verkocht. Om de verkoop te stimuleren heeft Cisco voor zijn partners de SMB Select Certification en SMB Specialization ontwikkeld. "We verkopen de mkb-oplossingen met verschillende partners. "Ten eerste met onze grote partners; de service providers en de Cisco Gold Partners. Ten tweede de mkb gefocuste resellers, die dicht in de buurt van de klant zitten."
Volgens Sage is de wereldwijde mkb markt goed voor 10 miljard dollar. Die markt moet door partners verder ontgonnen worden. "We hebben wereldwijd nu 5000 mkb-partners, dat moeten 10.000 partners worden. We gaan hen speciaal opleiden in de verkoop van alle producten rond de Cisco UC 500, zowel technisch als in sales. Ze krijgen daarbij een e-learning cursus dat twee dagen duurt, waarin ze alles leren rond de techniek en verkoop van routing, switching, security en wireless oplossingen."

De nieuwe SMB Select Certification heeft een aantal voordelen voor partners, aldus Sage. "Partners kunnen gebruik maken van gratis e-learning en van het Cisco Certified Partner logo. Verder zijn er incentives, ze kunnen gebruik maken van de Cisco OIP en VIP programma's. Er zijn verder Partner Development fondsen, waarbij partners gebruik kunnen maken van demo apparatuur, training, marketing. Ook krijgen de partners een channel account manager en ze kunnen gebruik maken van leasemogelijkheden via Cisco's Capital Easy Lease programma, dat eind 2007 in 25 landen wordt geïntroduceerd. We helpen partners met het aanbrengen van klanten, met de SMB Specialized Partner Locater die via het web wordt gebruikt."

Keith Humphreys, analist bij Eurolan Research, zegt dat de nieuwe mkb strategie van Cisco een stap in de goede richting is. "Cisco had tot voor kort nooit echte mkb producten. Met dit productportfolio komt Cisco in het speelgebied van Samsung en Panasonic. Ik denk dat de SMB Select Partners enthousiast zullen reageren. De Cisco distributeurs zullen er ook blij mee zijn. De vraag is alleen hoeveel partners aan de services kunnen gaan verdienen."

Meer over

NetwerkbeheerTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Marga Reuver nieuwe voorzitter Dutch Cloud Community

    Cloud & Infrastructuur

    Tweede Kamer maakt zich druk om verkoop Solvinity

    investeringen overname
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Rhadamanthys is ontmanteld, investeringen in Cleverbase en Picnic (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Gaia-X en de federatieve aanpak

    Cloud & Infrastructuur

    Nieuw datacenter Google in Winschoten geopend

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    EU komt met eenvoudiger digitale regels

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs