Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

KPN haalt deel automatisering weer in huis

18 juli 2007 - 09:43ActueelCloud & Infrastructuur
Rik Sanders
Rik Sanders

KPN neemt drie rekencentra die het aan Atos Origin had verkocht weer terug. Ook zal het na een overgangsperiode de werkplekdiensten die het aan deze automatiseerder had uitbesteed, weer insourcen. Het telecombedrijf wil hiermee zijn positie als it-dienstverlener versterken.

KPN heeft zijn lopende uitbestedingscontracten met Atos Origin verlengd met minimaal drie jaar. Maar het telecombedrijf heeft wel een aantal belangrijke wijzigingen aangebracht. Zo neemt het zijn drie datacentra in Groningen (2) en Bussum (1) terug (inclusief apparatuur). Het telecombedrijf wil deze locaties gebruiken om de infrastructurele dienstverlening aan klanten (behuizing en beheer van it-omgevingen) op te tuigen. Daarnaast zal KPN na een overgangsperiode in 2008 de werkplekdiensten, die Atos Origin uitvoert, weer inbesteden. Het telecombedrijf wil ook van deze activiteit serieus werk maken. 

Beide partijen zeggen dat deze beslissingen geen gevolgen hebben voor het personeel. Atos Origin zegt dat een groot deel van de huidige diensten die het aan KPN levert, wordt gecontinueerd. De automatiseerder levert datacenter- en (nog tijdelijk) werkplekdiensten, systeemintegratie, advies en applicatiebeheer aan KPN in Nederland, Duitsland en België. De Atos-medewerkers die nu werken voor KPN blijven dat doen vanuit de huidige locaties. Alleen gaat KPN de rekencentra tevens gebruiken voor diensten die het aan klanten wil leveren.

Over de contractwaarde willen beide partijen geen mededelingen doen. Volgens Atos Origin past de teruggave van de drie rekencentra aan KPN in het beleid om het aantal datacentra in Nederland terug te brengen.

KPN sloot in de periode 2001-2002 een aantal uitbestedinsgcontracten met Atos Origin, waarbij het een groot deel van zijn it-divisies van de hand deed. Inmiddels is de strategie van het bedrijf veranderd en wil het zijn it-diensen nieuw leven wil inblazen. In vergelijking met grote telco's als Deutsche Telekom (T-Systems), France Telecom (Orange Business Services) en BT (BT Global Services) mist KPN een echte it-divisie. Klanten vragen KPN echter of het bedrijf naast het beheer van mailomgevingen, telefoniesystemen, intranet- en applicatie-infrastructuren ook het beheer van de it-systemen kan uitvoeren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Eén reactie op “KPN haalt deel automatisering weer in huis”

    1. Jeroen schreef:
      22 juli 2007 om 20:45

      Nou misschien dat de apparatuur waar de gemiddelde KPN-medewerker de oorlog mee moet winnen, ook eens wordt verbetert. Als je echt een traag bedrijfsnetwerk wilt meemaken, moet je eens bij KPN op bezoek gaan. Beheerd door Atos.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Verlenging DigiD-contract was eind maart al bekokstoofd

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    Overheid

    Ministeries en rijksdiensten kunnen over naar de Lidl-cloud

    Cloud & Infrastructuur

    TSMC laat high‑NA links liggen, terwijl ASML recordorders stapelt 

    Overheid

    Kort: Kabinet trekt stekker uit NDS-raad, breedbandmarkt groeit door (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Digitale omzet Unica blijft stijgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs