Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Concurrenten vrezen Microsoft op online CRM-markt’

19 juli 2007 - 11:22ActueelInnovatie & TransformatieAvanadeInforKPMGMicrosoftTopicus

Ons collegablad Computable vroeg een opiniepanel of zij denken dat de bekende leveranciers van online crm-software last zullen hebben van de toetreding van Microsoft op deze markt. De meerderheid denkt dat de bestaande levanciers zeker concurrentie van Microsoft zullen krijgen.


Fred van Alphen (47), Amsterdam, director Professional Services Infor Runtime Europe, Infor

Concurrenten van Microsoft moeten altijd oppassen. Door het marktvolume en het enorme sterke marketingapparaat heeft Microsoft in het verleden meerdere malen aangetoond een markt te kunnen beheersen. Het gaat er daarbij niet zozeer om of de software van Microsoft beter is of slechter is (We denken daarbij aan OS/2 in het verleden dat veel beter was). Een nuance is wel dat Microsoft zich bij hun generieke bedrijfsspecifieke oplossingen traditioneel meer richt op het midden- en kleinbedrijf, om volume te maken. Bedrijven als Oracle (Siebel) en SAP, salesforce.com richten zich met hun enterprise software veel meer op het topsegment. Ik verwacht op korte termijn dan ook geen significante veranderingen in de markt.


Pieter de Bruin (30), Utrecht, senior consultant en solution manager, Avanade

De huidige leveranciers zullen de toetreding van Microsoft zeker merken. Alleen al vanwege de naam kunnen klanten niet om on-line Microsoft CRM heen. Het belangrijkst zijn natuurlijk de unique selling points, waaronder goede integratie met Word, Excel en Outlook, maar ook de mogelijkheid om in-house hosting toe te passen.


Marteniek Bierman (41), Deventer, projectmanager, Topicus

Als het goed is zijn de andere leveranciers sowieso alert als er een nieuwe speler op de markt verschijnt, wie het ook is. Of het MS-product beter of slechter is, zal in de praktijk moeten blijken.


Mike Chung (37), Nieuw-Vennep, KPMG

Gezien de zeer hechte relatie tussen crm-systemen en databases zou ik denken dat Oracle (Siebel en PeopleSoft) een duidelijke voorsprong blijft behouden op Microsoft. Op het gebied van webdiensten is Salesforce.com toch een pionier onder de bezielende leiding van het fenomeen Marc Benioff. Microsoft zal dus op meerdere fronten de concurrentie moeten aangaan met de huidige marktleiders waarbij de prijs een bijkomstigheid zal zijn. Het beheer van crm is immers vele malen duurder dan de softwarekosten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    agentic ai
    Data & AI

    Fundamentele transformatie in 2026 door agentic ai

    Innovatie & Transformatie

    Neuro-adaptieve ai: volgende tech-revolutie start in Delft en Berlijn

    Data & AI

    Waarom AWS een oude server te pletter liet vallen

    Innovatie & Transformatie

    Atos breidt voetbal-activiteiten uit naar Zuid-Amerika

    test
    Innovatie & Transformatie

    Van interne tests naar succesvol extern gebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs