Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

T-Mobile Nederland: 100.000 mobiele internetklanten

10 augustus 2007 - 05:43ActueelCloud & InfrastructuurT-Mobile

Meer dan 100.000 Nederlandse klanten van T-Mobile gebruiken tegen een vaste vergoeding per maand mobiel internet via hun telefoon. Uit de kwartaalcijfers blijkt dat internationaal het gebruik van mobiel internet groeit. Drie procent van de concernomzet is afkomstig uit mobiele surfers, mailers en chatters.

Uit de kwartaalcijfers van het moederbedrijf van T-Mobile, Deutsche Telekom, blijkt dat mobiel internet een stevige groei doormaakt, in termen van gebruikers en omzet.

Groei mobiel internet trekt aan

Het flat fee-abonnement van T-Mobile heet Web 'n Walk. Eind juni hadden 2,4 miljoen Europese klanten zo'n abonnement. Dat is een groei van 27 procent ten opzichte van vorig jaar.

De omzet uit mobiel internet, daar hoort sms-verkeer niet bij, steeg met 42 procent ten opzicht van vorig jaar tot 455 miljoen euro. Omzet uit mobiel dataverkeer draagt voor 2,9 procent bij aan de totale omzet van Deutsche Telekom.

Het bedrijf heeft behalve mobiele activiteiten ook operaties op het vaste netwerk, overwegend in Duitsland. Ter vergelijking: Vodafone zag in de afgelopen periode de omzet uit mobiel internet met 35 procent groeien tot 672 miljoen euro. Dat is 5,5 procent van de totale Vodafone-omzet.

Als enige geen 'vast net'

T-Mobile Nederland meldt een omzet van 301 miljoen euro over het tweede kwartaal. De gemiddeld omzet per klant (arpu) bleef stabiel op 36 euro. De winst voor bijzondere lasten (ebitda) kwam uit op 73 miljoen, een verdrievoudiging ten opzichte van vorig jaar.

In Nederland bedient de mobiele aanbieder 2,6 miljoen klanten. Dat is 10,8 procent meer dan vorig jaar. Daarmee het T-Mobile Nederland een van de snelste groeiers in het concern.

De 100.000 abonnees van Web 'n Walk, het internetabonnement, verstookten in de eerste helft van 2007 voor 41 terrabyte aan data. Dat is bijna twee keer zo veel als in heel 2006. Sinds kort biedt het bedrijf ook een prepaidvariant van het mobiele internetabonnement, wat maximaal 2,50 euro per dag kost.

T-Mobile Nederland is de enige operator die vooralsnog enkel op het mobiele net actief is. KPN, Orange en Vodafone hebben ook producten op het vaste net, zowel internet als telefonie. Vodafone gebruikt daarvoor de diensten van BBned uit Hoofddorp.

T-Mobile Nederland verkeert in een overnamefase van Orange Nederland. Het bedrijf doet in het kwartaalverslag echter geen uitspraak over de status daarvan.

Bron foto: Tjeerd (CC)

Meer over

Architectuur

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Datacenters moeten de luiken opengooien

    Laptop in brand
    Werkplek & Beheer

    Van incident naar impact: waarom ‘dex-it’ strategisch maakt

    Carrière

    Kort: ASM bouwt nieuw hoofdkantoor in Almere, Colaers terug op het oude Cegeka-nest (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Geheime Chinese kopie van ASML’s nieuwste chipmachine ontdekt in Shenzhen

    Overheid

    Staatssecretaris maakt draai: DigiD wél kwetsbaar door Amerikaanse wetgeving

    Carrière

    Rechter: Chinese hr-man Nexperia terecht buitenspel gezet

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs