Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

E-commerce, zegen en vloek?

29 augustus 2007 - 07:04ActueelCloud & InfrastructuurSymantec
Redactie Computable
Redactie Computable

Moderne organisaties werken met programma’s die door gebruikers binnen en buiten het bedrijf worden gebruikt, van werknemers en klanten tot leveranciers en partners. Allerlei programma’s ondersteunen essentiële bedrijfsprocessen zoals e-commerce en BI. Hierbij worden echter ook enorme hoeveelheden gegevens gegenereerd, die veilig moeten worden opgeslagen en doorlopend toegankelijk moeten zijn.

E-commerce biedt bedrijven voordeel: met één muisklik wereldwijd zakendoen, sneller de markt betreden, sneller aan verzoeken voldoen en reageren op klanten, partners en leveranciers. Er ontstaan nieuwe wegen voor sales en marketing. Met e-commerce kunnen we de grote jongen uithangen, zelfs als we maar klein zijn.

Sommige operaties gaan dag en nacht door. Hiervoor is gegevensbeveiliging nodig die is voorzien van betrouwbare en flexibele functies voor opslagbeheer, back-up en herstel, of het nu gaat om een desktopcomputer of een datacenter. Voor allerlei soorten omgevingen moet dit vanaf één locatie te regelen zijn. Dit alles is nergens zo belangrijk als op het terrein van e-commerce. Opslag- en beheerkosten voor e-commerce dreigen de pan uit te rijzen. Dit komt doordat er steeds meer gegevens kunnen worden opgeslagen, maar ook doordat elektronische gegevens kunnen worden beveiligd, gelogd en ontsloten in een omgeving die de bijbehorende vereisten vaak niet aankan.

E-commerce is een zegen voor bedrijven, maar kan ook een vloek worden. De druk op de it-afdeling neemt toe: uitval als gevolg van onderhoud moet worden geminimaliseerd en bij onverwachte storingen moeten technici snel kunnen reageren om de service weer in de lucht te krijgen.

Fouten van gebruikers en technici zijn verantwoordelijk voor meer dan 32 procent van het permanente gegevensverlies. Cybermisdaad en aanvallen door computervirussen vormen de snelst groeiende oorzaak van bedrijfsproblemen, tevens zijn it-infrastructuren voortdurend complexer, waardoor het op steeds meer punten mis kan gaan. Met alle gevolgen van dien voor inkomsten, merkwaarde en marktaandeel.

Erik van Veen
EMEA Solutions Marketing Manager bij Symantec

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-topman wilde 40 procent personeel in Europa ontslaan

    Overheid

    VVD: wij willen een ‘AcICT on steroids’

    Cloud & Infrastructuur

    Investering van twee miljoen in sociaal sportnetwerk CityLegends  

    Governance & Privacy

    Norea onderstreept waarschuwing soevereiniteit AFM en DNB

    Philipp Strasmann Cybersecurity
    Security & Awareness

    De onvermijdelijke verschuiving naar preëmptieve cyberbeveiliging

    TPU
    Data & AI

    Kort: Google en Anthropic in tpu-deal van vele miljarden, Clippy is Back! (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs