Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

T-Mobile Nederland koopt Orange Nederland

28 september 2007 - 08:25ActueelCloud & InfrastructuurOrange Business ServicesT-Mobile

T-Mobile Nederland neemt de Nederlandse tak van concurrent Orange over. De Deutsche Telekom-dochter legt 1,3 miljard euro op tafel voor de activiteiten van het telecombedrijf. De internettak wordt mogelijk in de etalage gezet.

De overname is inmiddels goedgekeurd door de Europese Commissie en ook de ondernemingsraad van Orange heeft groen licht gegeven, zo heeft Deutsche Telekom vrijdag bekendgemaakt. Het bedrijf verwacht de overname al volgende maand af te ronden.

T-Mobile zal Orange volledig in zijn eigen activiteiten integreren. Als gevolg hiervan zal de merknaam Orange op termijn verdwijnen, zo heeft een zegsvrouw van T-Mobile tegen Tweakers.net bevestigd. In de zakelijke markt blijft Orange wel onder eigen naam actief met Orange Business Services.

De twee bedrijven hebben samen 4,6 miljoen mobiele klanten. Orange Nederland heeft momenteel ongeveer twee miljoen mobiele klanten, wat gemeten in het aantal sim-kaarten goed is voor een marktaandeel van 12 procent. T-Mobile is met 2,6 miljoen mobiele klanten en een marktaandeel van 15 procent iets groter.

Behalve mobiel bellen, biedt Orange ook breedbandinternet aan. In totaal heeft de internettak zo'n 600.000 klanten in Nederland. Het bedrijf ging in 1994 als Euronet van start als internetaanbieder, maar werd in 1998 overgenomen door France Télécom. Een jaar later werd de merknaam veranderd in Wanadoo. In 2006 werd de naam veranderd in Orange.

T-Mobile weet nog niet wat het met de breedbandactiviteiten van Orange gaat doen. Hoewel moederbedrijf Deutsche Telekom op de Duitse markt ook actief is met breedband, zijn er nog geen knopen doorgehakt. 'Er zijn meerdere scenario's denkbaar, verkoop is daar één van', aldus de zegsvrouw.

De mobiele-beltak van Orange bestaat al sinds 1999, toen het nog door het leven ging als Dutchtone met een 1800/900MHz-netwerk. In 2003 werd de naam van de belactiviteiten veranderd in Orange. Sinds eind 2006 biedt de provider ook umts diensten aan via zijn mobiele netwerk.

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Kabinet: geen noodzaak voor data-ambassade in Luxemburg

    Cloud & Infrastructuur

    Cio-platforms: maak ruim baan voor Europese leveranciers

    Data & AI

    Met ai en api’s tijdwinst pakken

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Carrière

    Inge Koopmans directeur datacenter Belastingdienst

    Overname Samenwerken Fusie
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlandse overnames, veel erkenning door Microsoft (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs